Turniej w Legnicy

29-04-2013
Zgodnie z planem szkoleniowym Polskiego Związku Łuczniczego w dniach 26-28.04 w Legnicy odbył się kolejny Turniej Klasyfikacyjny Kadry Narodowej będący etapem przygotowań i kwalifikacji do głównych startów w zawodach międzynarodowych w sezonie 2013. Bardzo dobrze prezentuje się w tym sezonie zawodniczka Grota Zabierzów – Karina Lipiarska.
Po udanym starcie w Grand Prix Europy we Francji, gdzie indywidualnie zajęła 5 miejsce, a z zespołem reprezentacyjnym zdobyła srebrny medal, w legnickim turnieju w kwalifikacjach zajęła miejsce pierwsze z rekordem życiowym w konkurencji Ł-2AB 2602 pkt.
W kolejnym etapie turnieju indywidualnego – pojedynkach „każdy z każdym” zajęła 3 miejsce odnosząc 11 zwycięstw. Po 12 zwycięstw odniosły koleżanki z reprezentacji, zawodniczki Łucznika Żywiec – Myszor Wioletta i Natalia Leśniak, z którymi w bezpośrednich pojedynkach wygrała Karina. Cztery pojedynki Karina przegrała z zawodniczkami niżej notowanymi. Według opracowanych kryteriów kwalifikacji do Pucharu Europy w Echmiadzin /Armenia/ 27.05–1.06, ponieważ Karina w legnickim turnieju zajęła 1 miejsce, tym samym zdobyła kwalifikację.

Wśród mężczyzn najlepszym w legnickim turnieju okazał się zawodnik Stelli Kielce – Maciej Fałdziński.