header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Młodzi łucznicy startowali w długi majowy weekend

04-05-2013
Łucznictwo to nie tylko wyczyn sportowy, to również zabawa i rozrywka. Młodzi łucznicy Grota Zabierzów podczas długiego majowego weekendu wystąpili w Suchej Beskidzkiej z okazji Dni Suchej Beskidzkiej (2.05.2013) startując w Lidze Robin Hooda, by już następnego dnia wystąpić w zawodach wyczynowych - II rundzie Pucharu Małopolski Dzieci i Młodzików w Dąbrowie Tarnowskiej.

2 maja 2013 r. w Suchej Beskidzkiej pogoda zdecydowanie nie dopisała. Zawody odbywały się przy ciągle padającym deszczu, czasami ulewnym. 11-osobowa drużyna zawodników Grota Zabierzów startująca w kategoriach "uczniowie szkół podstawowych" i "uczniowie gimnazjów", wywalczyła w tych zawodach III miejsce w klasyfikacji zespołowej, zdobywając okazały puchar.

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych wśród chłopców brązowy medal zdobył Kamil Migacz, a wśród dziewczynek 5 miejsce zajęła Aleksandra Dudek.

W kategorii gimnazjalistów 4 miejsce zajęła Zuzanna Kulig.

Atrakcją w tych zawodach, jak co roku, jest rywalizacja par mieszanych - trener i zawodnik - o Puchar Burmistrza Suchej Beskidzkiej. Ze strony Grota startowali Zuzanna Kulig (zawodnik) i Aleksander Jabłoński (trener) - zajmując miejsce czwarte.

Kolejny dzień majowego weekendu (3.05.2013), to start zawodników Grota w II rundzie Pucharu Małopolski Dzieci i Młodzików w Dąbrowie Tarnowskiej. Na tych zawodach rywalizacja odbywała się na regulaminowych odległościach w swoich kategoriach wiekowych. Tego dnia na szczęście dopisała pogoda, lunęło dopiero po południu.

W kategorii młodziczek II miejsce zajęła Ewa Ramut, zaś miejsca 4 i 5 zajęły odpowiednio Anna Michalik i Karolina Kowalewska.

W kategorii młodziczek młodszych (rocznik 1999-2000) wysokie II miejsce zajęła Zuzanna Kulig, a miejsce 6 - Aleksandra Mitońska. W tej samej kategorii wiekowej, wśród chłopców, na 4 miejscu zawody zakończył Arkadiusz Bazgier.

W kategorii wiekowej dzieci, wśród dziewczynek 2 miejsce zajęła Jolanta Drukała, a na 3. zawody zakończyła Maja Stolarska.

Wśród najmłodszy startował ośmiolatek, Dawid Kowalewski. Na tych pierwszych dla niego poważnych zawodach zajął miejsce 6.

W ekipie liczącej 11 osób, dziewięcioro wróciło z dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Kolejny start przed młodymi łucznukami 18 maja 2013 r., w Jędrzejowie - o Puchar Starosty Jędrzejowa.

Aleksander Jabłoński

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie