header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Ogólnopolskie Zawody Łucznicze Dzieci i Młodzików o Puchar Starosty Jędrzejowskiego

19-05-2013
W dniu 18 maja piątka młodych zabierzowskich łuczników brała udział w Ogólnopolskich Zawodach Łuczniczych Dzieci i Młodzików o Puchar Starosty Jędrzejowskiego. Byli to: Zuzanna Kulig, Aleksandra Mitońska i Aleksandra Kozieł w kategorii wiekowej młodziczek, oraz Paulina Natoń i Jolanta Drukała w dzieciach starszych.
W zawodach wzięło udział blisko stu łuczników z województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.
Zawodnicy, zmagając sie chwilami z mocnymi porywami wiatru, strzelali na swych koronnych dystansach: młodzicy na 40 i 20 metrów, zaś dzieci na 25, 20, 15 i 10 metrów.
Czwarte miejsce w kategorii młodziczek zajęła Zuzanna Kulig, z najlepszym swoim wynikiem w tym roku. W pierwszej dziesiątce zameldowały się solenizantki - Aleksandry: Mitońska i Kozieł.
W kategorii wiekowej dzieci młodszych 6 miejsce zajęła Paulina Natoń, zaś tuż poza ósemką premiowaną dyplomami - Jola Drukała.
Dla młodych zawodników Grota Zabierzów zawody te były kolejnym etapem przygotowań do najważniejszych występów, które będą miały miejsce we wrześniu - Turnieju Krakowskiego Lajkonika, Mistrzostw Polski oraz Finału Ligii Młodzików i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Kolejne zawody za miesiąc w Zabierzowie - Puchar Wsi Krakowskiej. Zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym sportowcom.

K.M.

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie