header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Łuczniczki Grota Zabierzów najlepsze

19-05-2013
W dniach 18-19 maja 2013 r. w Kielcach, na torach łuczniczych Stelli rozgrywano II rundę Pucharu Polski oraz Drużynowych Mistrzostw Polski – 2013. W zawodach tych wzięły udział seniorki Grota Zabierzów.

Puchar Polski rozgrywany jest w kategoriach seniorów i juniorów. Doskonale startowała reprezentantka Grota Zabierzów – Karina Lipiarska, która po zajęciu 2. miejsca w kwalifikacjach, w pojedynkach pucharowych pokonała wszystkie rywalki zdobywając pierwsze miejsce. Wynik ten, jak i wynik z poprzedniego turnieju w Legnicy dał jej kwalifikację do reprezentacji kraju na kolejną rundę Pucharu Europy, która odbędzie się w ostatni tydzień maja w Echmiadzin /Armenia/.

W kategorii seniorów zwyciężył Maciej Fałdziński /Stella Kielce/. W kategorii juniorek – Agnieszka Kabzińska /Nowy Marymont Warszawa/, a wśród juniorów Kamil Brążkiewicz /Zryw Dobrcz/.

W drugim dniu zespoły klubowe walczyły w II rundzie ekstraklasy łuczniczej – Drużynowych Mistrzostw Polski - 2013. Tutaj doskonale startowały zawodniczki Grota Zabierzów w składzie – Karina Lipiarska, Katarzyna Anioł, Agata Stanieczek i Karolina Szajnowska. W pojedynkach z 11 zespołami odniosły komplet zwycięstw zajmując pierwsze miejsce.

Wśród mężczyzn najlepszym okazał się zespół Stelli Kielce.

Po dwóch rundach wśród kobiet na czele Łucznik Żywiec i Grot Zabierzów po 18 pkt, a na trzecim miejscu Sokół Radom z 14 punktami. Wśród mężczyzn prowadzi Stella Kielce.

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie