Puchar Europy w Armenii

02-06-2013
W dniach 28.05–1.06.2013 w Echmiadzin (Armenia) bardzo udanie w Pucharze Europy w łucznictwie startowała reprezentacja Polski. Barwy narodowe reprezentowała zawodniczka naszego klubu - Karina Lipiarska.
Indywidualnie wśród kobiet zwyciężyła Natalia Leśniak /Łucznik Żywiec/, pokonując w finale reprezentantkę Ukrainy -  Pavlichenko (6:4). W finale B w walce o brązowy medal Karina Lipiarska /Grot Zabierzów/ uległa reprezentantce Chin -  Li Jiaman 4:6. W drodze do finału Lipiarska uległa Pavlichenko 0:6. W kwalifikacjach Lipiarska była druga z bardzo dobrym wynikiem 1332 pkt w konkurencji Ł-AB.

Wśród mężczyzn w walce o brązowy medal spotkali się reprezentanci Polski: Rafał Dobrowolski /Stella Kielce/ i Piotr Nowak /Karima Prząsław/. Lepszym okazał się Rafał Dobrowolski, wygrywając z kolegą z reprezentacji w stosunku 7:3. Zwycięzcą został Bair Badenov /Rosja/ po pokonaniu w finale Guo Lei /Chiny/.

Polska para Karina Lipiarska - Rafał Dobrowolski, w pojedynkach mixtów, zdobyła brązowy medal pokonując parę z Ukrainy 147:146.

Reprezentantki Polski sukcesem zakończyły drużynowy pojedynek finałowy, pokonując reprezentację Rosji 212:210 i zdobywając złoty medal. W drodze do finału Polki pokonały Ukrainki 214:200.

Reprezentacja mężczyzn w walce o brązowy medal uległa Ukrainie 216:218, a w drodze do finału reprezentacji Chin 204:221, zajmując ostatecznie miejsce czwarte.