Lipiarska druga w Ścinawce

10-06-2013

W Ścinawce (woj. Dolnośląskie) w dniu 8.06.2013 r. rozegrano trzecią rundę Pucharu Polski w łucznictwie w kategoriach juniorów i seniorów. Z powodzeniem w turnieju tym startowała Karina Lipiarska (Grot Zabierzów) zajmując II miejsce. W finale uległa Wiolecie Myszor (Łucznik Żywiec) w setach 4:6 (w ostatniej seria 27:28).

W drodze do finału Karina pokonała Natalię Leśniak 6:5 po barażu 10:9. Po trzech rundach Karina zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Wśród mężczyzn w kategorii seniorów zwyciężył Aleksander Michalski /AZS Surma Poznań/.

W kategorii juniorek najlepszą była Adrianna Trzebińska /Talent Wrocław/, a w kategorii juniorów Paweł Marzec /Talent Wrocław/.

Miłym akcentem w czasie zawodów było wręczenie kwiatów medalistkom Pucharu Europy w Echmiadziń i zdobywczyni Grand Prix Europy - Karinie Lipiarskiej - przez szefa wyszkolenia Polskiego Związku Łuczniczego -  Henryka Jurzaka.

W dniu 9.06.2013 r. rozegrano III rundę Drużynowych Mistrzostw Polski-2013 ekstraklasy łuczniczej. Zawodniczki Grota Zabierzów w składzie: Karina Lipiarska, Agata Stanieczek, Katarzyna Anioł i Karolina Szajnowska zajęły 3. miejsce, ulegając tylko ekipie Łucznika Żywiec i Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska.

Po trzech rundach łuczniczki Grota w klasyfikacji generalnej zajmują 2. miejsce, a do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwie rundy: w Rzeszowie i Żywcu

Wśród mężczyzn zwyciężyli łucznicy Stelli Kielce i oni też prowadzą po trzech rundach.