header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w łucznictwie

12-07-2013
W dniach 1-2 lipca 2013 r., w podkrakowskim Zabierzowie odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w łucznictwie klasycznym. W zawodach, odbywających się pod patronatem honorowym Sejmiku Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Krakowie, Gminy Zabierzów i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, wzięło udział 86 zawodników z 16 klubów, członków LZS.

Organizatorem zawodów było Małopolskie Zrzeszenie LZS oraz Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Grot Zabierzów. Mistrzostwa rozgrywane były w kategoriach: junior młodszy (kadet), junior i młodzieżowiec. Rywalizację sportową zdominowali reprezentanci kadry narodowej, zaś wyniki uzyskiwane przez zawodników w niektórych konkurencjach ocierały się o rekordy Polski.

Wśród juniorek młodszych zdecydowanie zwyciężyła Sylwia Zyzańska z Łucznika Żywiec, wyprzedzając Karolinę Farasiewicz (Obuwnik Prudnik) i Karolinę Sorys (Stella Kielce). W kategorii wiekowej kadetów pierwsze miejsce zajął Kacper Bizoń przed Dominikiem Patryasem (obaj z Łucznika Żywiec) i Kajetanem Kotlarzem z Talentu Wrocław.

W kategorii juniorek najlepszą była Marlena Wejnerowska (Łucznik Żywiec) wyprzedzając Annę Huk i Adriannę Trzebińską, obie z Talentu Wrocław. Wśród juniorów zwyciężył Michał Grec (Talent Wrocław), przed Mateuszem Fatygą (Karima Prząsław) i Kacprem Helbinem (Obuwnik Prudnik).

W najmniej licznej kategorii młodzieżowej wśród mężczyzn najlepszym był Piotr Nowak z Karimy Prząsław, a wśród kobiet – Agata Kazyk (Czarna Strzała Bytom).

W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce zajął Łucznik Żywiec, wyprzedzając Talent Wrocław i Stellę Kielce.

W klasyfikacji województw zwyciężyło województwo śląskie, przed dolnośląskim i świętokrzyskim. Na miejscu czwartym sklasyfikowane zostało województwo małopolskie.

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie