Mistrzynie z Zabierzowa

16-09-2013

Od piątku do niedzieli na torach łuczniczych w Głuchołazach trwała walka łuczników o tytuły Mistrzów Polski w kategorii seniorów. Finały odbyły się w bardzo efektownej oprawie, na Rynku w Głuchołazach.

Doskonale zaprezentowały się łuczniczki GROTA Zabierzów w składzie – Karina Lipiarska, Agata Stanieczek, Anna Stanieczek i Adrianna Kawa, które w efektowny sposób pokonały w finale bardzo mocny zespół Łucznika Żywiec (200:198), zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski.

W drodze do finału zawodniczki Grota pokonały Unię Pielgrzymka 195:194 i Dąbrovię Dąbrowa Tarnowska 199:162.

Niemniej efektowanie zaprezentowała się Karina Lipiarska, indywidualnie zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski, ulegając w finale po wyrównanym pojedynku najlepszej polskiej łuczniczce ostatnich lat – Justynie Mospinek-Kluz /Piątka Zgierz/, w setach 4:6. Ze strony Justyny był to rewanż za finał z 2009 roku , kiedy to zwyciężyła Karina.

W drodze do finału Karina pokonała zawodniczki Dąbrovii: Małgorzatę Mickiewicz 6:4, Agatę Bulwa 7:3 i w walce o ścisły finał zawodniczkę Łucznika Żywiec Joannę Rząsa 6:5 po barażu 10:7.

Karina Lipiarska zdobyła ponadto srebrny medal na dystansie 50 m i brązowy na 30 m.

Tradycją w Mistrzostwach Polski Seniorów jest strzelanie medalistów do sylwetki kura. Tutaj, wśród kobiet, ponownie najlepszą była Karina Lipiarska.

Pozostałe zawodniczki Grota zajęły miejsca odpowiednio: 14. Stanieczek Anna, 25. Stanieczek Agata i 45. Adrianna Kawa.

Indywidualnie wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Nowak /Karima Prząsław/, a wśród zespołów męskich Marymont Warszawa.