Medale młodych łuczników na zakończenie sezonu

08-10-2013
W dniu 5 października 2013 r., na torach łuczniczych kieleckiej Stelli – klubowego Mistrza Europy w 2013 r. – odbyły się, jak co roku, Ogólnopolskie Zawody Łucznicze „Złoty Liść Jesieni” skierowane dla dzieci, młodzików i juniorów młodszych. Wzięło w nich udział ponad 120 młodych zawodników z 6 województw, w tym 5-osobowa reprezentacja Grota Zabierzów. I jak co roku wróciła z nich z medalami i punktowanymi miejscami.

W kategorii dzieci starszych Paulina Natoń zajęła miejsce 4, do medalu brązowego zabrakło jej tylko 1 punktu. Wśród młodziczek zdecydowanie najlepszą była Zuzanna Kulig, która na tych zawodach ponownie pobiła swój rekord życiowy. W juniorach młodszych zawodnikom Grota przypadły dwa medale – złoty dla Krystiana Molendy i brązowy dla Jakuba Dudka.

Dla młodych łuczników były to ostatnie zawody na torach otwartych. Aura październikowa nie sprzyja również treningom na powietrzu, zatem przenoszą się do pomieszczeń, by przygotowywać się do zbliżającego się sezonu halowego.

Rok 2013, jubileuszowy – w którym zabierzowskie łucznictwo obchodzi 60 lat, zaliczyć można do jednego z bardziej udanych. Zawodnicy klubu Grot Zabierzów zdobyli kilkadziesiąt medali, w tym na zawodach najwyższej rangi – Mistrzostwach Polski. Młodziczki starsze, młodzieżówki i seniorki są brązowymi medalistkami Halowych Mistrzostw Polski, juniorzy młodsi – Wicemistrzami Polski na hali, i ponownie seniorki – Mistrzyniami Polski na torach otwartych. W Extralidze łuczniczej kobiet Grot Zabierzów zajął II miejsce. Indywidualnie Karina Lipiarska zdobyła Puchar Europy, brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Polski i srebrny w Mistrzostwach Polski na torach otwartych. Ponadto reprezentowała barwy narodowe w Pucharze Świata, zajmując miejsce 9 – najlepsze spośród występujących tam Polek. Nasze młodziczki dzielnie reprezentowały Małopolskę w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, zdobywając medale złote, srebrne i brązowe. Zuzanna Kulig zajęła III miejsce w krakowskim Lajkoniku, jednym z najsilniej obsadzonych polskich turniejów dla dzieci i młodzików.

Z okazji jubileuszu 10-lecia Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Zabierzowie, w dniu 12 października 2013 r. organizuje on dzień otwarty, połączony z szeregiem imprez. Między innymi, na torach łuczniczych przy boisku sportowym, będzie można spotkać się z zawodnikami Grota, porozmawiać z nimi, zobaczyć ich trenujących oraz samemu spróbować trudnej sztuki strzelania z łuku.