Mistrzowie z Grota Zabierzów

08-02-2014
W hali sportowej Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Zabierzowie 8 lutego 2014 r. rozegrane zostały kolejne Halowe Mistrzostwa  Małopolski '2014 w łucznictwie. Na starcie stanęło 45 zawodniczek i zawodników reprezentujących 6 klubów Małopolski.

Imprezę otworzył v-wójt Gminy Zabierzów – Wojciech Burmistrz. Obecnymi na otwarciu byli Sołtys Zabierzowa Wiesław Cader, przewodniczący Komisji Promocji i Kultury i Sportu Gminy Zabierzów – Jerzy Kowalik oraz Mieczysław Nowakowski reprezentujący Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

List intencyjny od Marszałka Województwa Małopolskiego – Marka Sowy – odczytała
prezes klubu – Marta Dudek.
W konkurencji open wśród kobiet zwyciężyła Karina Lipiarska /Grot Zabierzów/ pokonując w finale aktualną Mistrzynię Polski - Agatę Bulwa /Dabrovia Dabrowa Tarnowska/ 6:2. Trzecią była Katarzyna Mickiewicz /Dąbrovia/.
Na dalszych miejscach uplasowały się pozostałe reprezentantki Zabierzowa - Karolina Szajnowska (5), Adrianna Kawa (7), Zuzanna Kulig (12), Ewa Ramut (14), Anna Michalik (19) i Karolina Kowalewska (23).

W konkurencji open wśród mężczyzn zwyciężył kadet z Zabierzowa - Krystian Molenda /Grot Zabierzów/, pokonując w finale Mieczysława Przygodę /Płaszowianka/. Tym samym Krystian obronił tytuł Halowego Mistrza Małopolski zdobyty w roku ubiegłym. Miejsce 3 zajął Jakub Kot z Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska.
Rundę kwalifikacyjną przeszli również kadeci Grota Zabierzów - Jakub Dudek (6) i Piotr Ziębiński (8), docierając do ćwierćfinałów turnieju. Na dalszych miejscach zawody zakończyli Bartosz Siudek (14), Kucia Kamil (16) i Marcin Majewski (17).

W łukach bloczkowych zwyciężyła Renata Leśniak przed Magdaleną Zarzycką i Jakubem Fularskim - wszyscy z MGOKiS Dobczyce.

Równolegle do konkurencji otwartej, w której rywalizowali wszyscy zawodnicy - bez względu na kategorię wiekową - przeprowadzono klasyfikację wśród kadetów.
W kategorii juniorek młodszych najlepszą okazała się Anna Forgiel /Dąbrovia/, przed Edytą Targosz i Pauliną Kamińską /obie - Sokole Oko Zawadka/. Najlepsza z Grota Zabierzów - Zuzanna Kulig - zajęła miejsce 6. Na kolejnych zawody zakończyły: Ewa Ramut (8), Anna Michalik (13) i Karolina Kowalewska (16).

Wśród juniorów młodszych ponownie zwyciężył Krystian Molenda /Grot Zabierzów/, przed Dawidem Ćwierz /MGIKiS Dobczyce/ i Jakubem Dudkiem /Grot Zabierzów/. Na miejscu 4 sklasyfikowany został Piotr Ziębiński /Grot Zabierzów/, na 8. - Bartosz Siudek i na 11. Marcin Majewski.

Medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych wręczyły: Maria Kwaśnik – Przewodnicząca Rady Gminy Zabierzów i prezes Grota Zabierzów – Marta Jabłońska.