Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Dąbrowie Tarnowskiej

15..16-03-2014
W dniach 14-16 marca odbywały się w Dąbrowie Tarnowskiej XXIV Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie. W zawodach wzięło udział 208 zawodników z ponad 40 klubów z całej Polski, w tym reprezentanci ULKS Grot Zabierzów.

Po piątkowych treningach uczestnicy rozpoczęli zmagania od sobotnich zawodów drużynowych. Męską drużynówkę wygrał UKS Tramp Jarosław, zaś kadeci Grota Zabierzów w składzie: Krystian Molenda, Jakub Dudek, Piotr Ziębiński i Bartosz Siudek awansowali po kwalifikacjach do turniejowej części zawodów. W pierwszym pojedynku pokonali wyżej notowany (na miejscu 5) zespół ŁKS Radom, by w kolejnym ulec późniejszemu brązowemu medaliście - zespołowi LKS Mazowsze Teresin. Ostatecznie sklasyfikowani zostali na miejscu 8.

W klasyfikacji kobiet wygrała drużyna LKS Łucznik Żywiec I. Zawodnicy klubu z Żywca triumfowali również w mikście.

Ostatniego dnia przyszła pora na mistrzostwa indywidualne. Tu najlepszym zawodnikiem okazał się Marek Szafran z KS Społem Łódź, a zawodniczką Sylwia Zyzańska z LKS Łucznik Żywiec. Warto zaznaczyć, że Sylwia niespełna dwa tygodnie wcześniej wywalczyła we francuskim Nimes brązowy medal na Halowych Mistrzostwach Świata Juniorów.

W klasyfikacji indywidualnej do fazy turniejowej z Grota awansowali tylko Krystian Molenda oraz Ewa Ramut. Przegrywając swoje pierwsze pojedynki sklasyfikowani zostali ostatecznie na miejscach 17-32.