header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Ekstraliga i Halowe Mistrzostwa Małopolski Dzieci i Młodzików

30-03-2014
Ostatnie weekendy były pracowite dla łuczników Grota. Karina Lipiarska walczyła o kwalifikacje do imprez rangi międzynarodowej, seniorki rozpoczęły ligę na torach otwartych a dzieci i młodzicy kończyły sezon ligowy.

W dniach 21–23 marca 2014 r. w Prudniku Karina Lipiarska już na torach otwartych walczyła w Grand Prix kadry narodowej, zajmując w tych zawodach 6. miejsce. 23 marca dołączyły do niej koleżanki klubowe – Katarzyna Anioł, Agata Stanieczek i Karolina Szajnowska – by walczyć w pierwszej rundzie ekstraklasy łuczniczej w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski 2014. Odnosząc trzy zwycięstwa w pojedynkach z Unią Pielgrzymka, Resovią Rzeszów i Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska nasze zawodniczki zajmują 3. miejsce. Kolejna runda odbędzie się również w Prudniku, 13 kwietnia.

Również łucznicza młodzież startowała w ostatnich już zawodach halowych – Halowych Mistrzostwach Małopolski w kategoriach młodzików i dzieci – w Wolbromiu w dniu 29.03.2014.

W kategorii dzieci młodszych wśród chłopców najlepszym był Dawid Kowalewski, a wśród dziewczynek Oliwia Czopek zajęła 9. miejsce.

Wśród młodziczek 6. miejsce zajęła Zuzanna Kulig, a wśród młodzików młodszych 8. miejsca – Aleksandra Dudek i Arkadiusz Bazgier. W kategorii dziewczynek 5. miejsce zajęła Joanna Stąpor.

W rywalizacji o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom zespół Grota zajął odległe 6. miejsce. Niewątpliwy wpływ na to miała nieobecność naszego zawodnika w kategorii chłopców i skromny skład zespołu. Sądzimy, że do kolejnych zawodów uzupełnimy szeregi łucznikami roczników 2002-03.

A. Jabłoński

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie