Karina Lipiarska-Pałka w życiowej formie - Mistrzostwa Europy w Armenii

24-07-2014
Podczas odbywających się w Armeńskim Echmiadzin 21 Mistrzostwach Europy w łucznictwie, reprezentantki Polski w składzie Karina Lipiarska-Pałka (Grot Zabierzów), Justyna Mospinek-Kluz (UKS Piątka Zgierz) i Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec) zdobyły brązowy medal w konkurencji drużynowej.

Polki po kwalifikacjach zajmowały miejsce drugie, za drużyną Niemiec, i nieznacznie (o 5 pkt.) wyprzedzały drużynę Francji. W drodze do medalu pokonały w 1/8 reprezentację Estonii (6:2), następnie po zaciętym pojedynku, przegrywając już 4:0, w końcówce doprowadziły do wyniku 4:4 i barażu, w którym pokonały aktualne wicemistrzynie świata Dunki (5:4). W półfinale nasze zawodniczki uległy Francuzkom (2:6), zaś w pojedynku o brązowy medal zwyciężyły z utytułowanymi Rosjankami, również po zaciętym, remisowym pojedynku, rozstrzygniętym dopiero setem barażowym.

Zdobyte trofeum medalowe jest przepustką do przyszłorocznych Igrzysk Europejskich w Baku oraz dobrą prognozą przed przyszłorocznymi kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Rywalizacja toczyła się na odległości olimpijskiej 70 m w pojedynkach setowych.

Liderka drużyny Polski Karina Lipiarska-Pałka, reprezentująca małopolski klub "Grot " Zabierzów, zajmuje po kwalifikacjach indywidualnie pierwsze miejsce i będzie rozstawiona w fazie turniejowej zawodów. Wraz ze Sławomirem Napłoszkiem (Marymont Warszawa) po kwalifikacjach Karina zajmuje również drugie miejsce w drużynach mieszanych. Pojedynki indywidualne i miksty odbędą się 24 lipca 2014 r.