Srebrne łuczniczki GROTA

19-11-2014

Najlepsi łucznicy i łuczniczki Polski gościli w podkarpackiej miejscowości Boguchwała na 78 Mistrzostwach Polski Seniorów. W gronie tym bardzo udanie startowały łuczniczki GROTA Zabierzów – Karina Lipiarska, Agata Stanieczek i Anna Stanieczek.

W rywalizacji zespołowej wywalczyły srebrny medal i tytuł v-mistrzyń Polski na rok 2014. W drodze do finału pokonały PTG Sokół Radom 6:0 oraz Łucznika Żywiec w pojedynku o wejście do finału 5:1. W finale uległy doskonale dysponowanym koleżankom z Marymontu Warszawa 0:6.

Indywidualnie Karina Lipiarska podobnie jak w ubiegłym roku w finale stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z najlepszą zawodniczką Polski – Justyną Mospinek „Piątka Zgierz” ulegając 5:6 po barażu. W drodze do finału Karina pokonała Sobieraj Ewę „Marymont Warszawa” 6:0, koleżankę klubową Agatę Stanieczek 6:4, Małgorzatę Sobieraj „Sokół Radom” 6:0 oraz Natalię Leśniak „Łucznik Żywiec” 6:2. Karina podobnie jak w roku ubiegłym zdobyła srebrny medal i tytuł v-mistrzyni Polski-2014. W strzelaniu na dystansie 30m Karina wspólnie z Justyną Mospinek zdobyła złoty medal.

Doskonale wypadły pozostałe zawodniczki Grota – Anna Stanieczek ostatecznie zajęła 8-me miejsce, a Agata Stanieczek miejsce 10-te.

Wśród mężczyzn zwyciężył Kacper Sierakowski „Marymont Warszawa’ i zespół „Marymontu Warszawa.