Halowe Mistrzostwa Małopolski ‘2015 w Zabierzowie

02-02-2015
1 lutego 2015 r., w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabierzowie rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Małopolski ‘2015 w łucznictwie. Uczestniczyło w nich 56 zawodniczek i zawodników reprezentujących 7 klubów Małopolski. Patronat nad zawodami objęli Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa oraz Wójt Gminy Zabierzów – Elżbieta Burtan.

Imprezę otworzyła Pani Wójt Gminy Zabierzów – Elżbieta Burtan. Obecnymi na otwarciu byli Sołtys Zabierzowa Wiesław Cader, Radny Gminy Zabierzów – Józef Szumiec, Marta Dudek prezes ULKS Grot Zabierzów, v-ce prezes Małopolskiego Związku Łuczniczego Krzysztof Włosik oraz Mieczysław Nowakowski reprezentujący Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. List intencyjny od pełnomocnika Marszałka Województwa Małopolskiego odczytał Jacenty Kowerski prowadzący zawody.

W konkurencji open wśród kobiet, podobnie jak w roku ubiegłym, zwyciężyła Karina Lipiarska (Grot Zabierzów), pokonując w finale Katarzynę Mickiewicz (7:3). Trzecie miejsce zajęła Agata Bulwa, halowa Mistrzyni Polski na rok 2014.

Na dalszych miejscach uplasowały się pozostałe reprezentantki Zabierzowa – Karolina Szajnowska (5), Adrianna Kawa (7), Zuzanna Kulig (11), Katarzyna Anioł (14), Ewa Ramut (17), Agata Malec (22) i Aleksandra Dudek (25).

W konkurencji open wśród mężczyzn zwyciężył Jakub Kot (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska) pokonując w finale Mirosława Przygodę (Płaszowianka Kraków), zaś miejsce 3 zajął kadet z Dąbrowy Tarnowskiej – Grzegorz Warias.

Najwyżej notowanym zawodnikiem Grota Zabierzów był Krystian Molenda (miejsce 11). Jakub Dudek zajął miejsce 19, zaś Piotr Ziębiński – 22.

W łukach bloczkowych – wśród kobiet – najlepszą była Renata Leśniak (MGOKiS Dobczyce), wyprzedzając koleżankę klubową – Magdalenę Zarzycką oraz Ewę Płoszaj (Orlik Goleszów).

Wśród mężczyzn strzelających z łuków bloczkowych Halowym Mistrzem Małopolski na rok 2015 został Jakub Fularski (MGOKiS Dobczyce), pokonując w finale Stanisława Żyłę (Płaszowianka). Miejsce 3 zajął Jakub Matuszewski (Fundacja).

Równolegle do konkurencji otwartej, w której rywalizowali wszyscy zawodnicy – bez względu na kategorię wiekową – przeprowadzono klasyfikację wśród kadetów.

W kategorii juniorek młodszych Halową Mistrzynią Małopolski na rok 2015 została Lidia Milas (Dąbrovia). Drugie i trzecie miejsce przypadły młodym zawodniczkom z Płaszowianki – Katarzynie Krawczyk oraz Emilii Popławskiej-Walusiak. Na czwartym miejscu zawody zakończyła Zuzanna Kulig (Grot Zabierzów).

Wśród juniorów młodszych zwyciężył Grzegorz Warias (Dąbrovia) wyprzedzając o 1 punkt Dariusza Bielę z Płaszowianki. Trzecie miejsce wywalczył Bartosz Skowron z Dąbrovi Dąbrowa Tarnowska.

Medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych wręczyli: vice-wójt Zabierzowa Wojciech Burmistrz, przewodniczący Komisji Promocji, Kultury i Sportu Gminy Zabierzów – Jerzy Kowalik oraz prezes Grota Zabierzów – Marta Jabłońska.

Zawody te były ostatnim sprawdzianem małopolskich seniorów, juniorów i kadetów przed Halowymi Mistrzostwami Polski rozgrywanymi dla tych kategorii wiekowych w lutym oraz w marcu.

Impreza współfinansowana przez Urząd Gminy Zabierzów, a liczne nagrody to zasługa zaprzyjaźnionej Firmy „MOTOGAMA” oraz Referatu Promocji Gminy Zabierzów. Organizacja została wysoko oceniona przez uczestników.