Medale na Halowych Mistrzostwach Polski ‘2015 w łucznictwie

16-02-2015

W dniach 13–15 lutego 2015 r. w Milówce odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w łucznictwie w kategoriach seniorów, młodzieżowców i juniorów. Grot Zabierzów wraca z tych najważniejszych halowych zawodów z tarczą, zdobywając medale: złoty i brązowy.

Zmagania jako pierwsi rozpoczęli juniorzy. Trzyosobowa ekipa GROTA w składzie Krystian Molenda, Jakub Dudek i Piotr Ziębiński, debiutując na tej rangi imprezie osiągnęła wyniki na miarę swojego poziomu. Najlepszym był Krystian Molenda, który jako jedyny przeszedł fazę kwalifikacji (na 26 miejscu) by ostatecznie, po rozgrywkach w fazie pojedynków zająć miejsce 17 w klasyfikacji generalnej. W rywalizacji zespołowej nasi zawodnicy zajęli odległe miejsce 11.

W naszym klubie zawsze najmocniejszymi były panie. Niespodziewanie ale zasłużenie w kategorii młodzieżowej zespół w składzie – Adrianna Kawa, Diana Stalmach i Agata Malec zdobył złoty medal i tytuł Halowych Mistrzyń Polski pokonując w finale po barażu zespół Jar Kielnarowa. W drodze do finału nasze zawodniczki zdecydowanie prowadziły po kwalifikacjach oraz w fazie pojedynków zespołowych pokonały zespół Łucznika Żywiec w setach 6:2.

Również indywidualnie nasze panie zajęły wysokie pozycje – Adrianna Kawa bardzo wysokie miejsce 5, Agata Malec - miejsce 8 i Diana Stalmach miejsce 9.

W kategorii seniorek nasze panie w składzie – Karina Lipiarska-Pałka, Agata Stanieczek, Anna Stanieczek, Karolina Szajnowska – też mogą chwalić się medalem – brązowym – i tytułem II-ich v-mistrzyń Halowych Mistrzostw Polski. W walce o wejście do strefy medalowej pokonały Sokół Radom 7:3, a w walce o finał uległy zespołowi Łucznika Żywiec 1:7.

Indywidualnie Karina Lipiarska-Pałka zajęła miejsce 7, Anna Stanieczek – miejsce 9, Agata Stanieczek i Karolina Szajnowska – ex aequo miejsce 17.

Ogólnie występ naszych zawodników należy uznać za udany, a na szczególne wyróżnienie zasługuje oczywiście zespół młodzieżowy kobiet, który zdobył złoty medal.