Halowe Mistrzostwa Małopolski '2015

28-03-2015

W dniu 28 marca w Wolbromiu odbyły się Halowe Mistrzostwa Małopolski '2015 w kategoriach młodzików i dzieci w łucznictwie. Zawody były również rywalizacją o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom w klasyfikacji zespołowej w tych kategoriach.

W kategorii młodzików puchar wywalczyła ekipa Płaszowianki Kraków, a zespół Grota Zabierzów był 4-ty. W kategorii dzieci zwyciężyła ekipa Błękit Gruszowiec, a zespół Grota Zabierzów zajął 7-me miejsce. Niskie lokaty ekip Grota spowodowane brakiem dziewcząt w tych kategoriach.

Indywidualnie z ekipy Grota najlepiej spisał się najmłodszy Franciszek Warchoł zdobywając złoty medal w kategorii chłopców młodszych. Na czwartych miejscach w swoich kategoriach uplasowali się – Arkadiusz Bazgier wśród młodzików starszych i Piotr Szczepański wśród chłopców starszych. Na 10-tym miejscu znalazła się Aleksandra Dudek w kategorii młodziczek starszych.

Mamy nadzieję, że w kolejnych zawodach w tych kategoriach zespoły Grota wystąpią już z udziałem licznej grupy dziewcząt. Były to ostatnie w tym roku zawody halowe – teraz łucznicy przenoszą się na tory otwarte.