header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Na drodze do Mistrzostwa Świata

28-06-2015
W dniach 26-28 czerwca w Żywcu odbyła się IV runda Grand Prix-2015 najlepszych łuczników Polski. Była to ostatnia próba przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata będącymi jedną z kwalifikacji do olimpiady RIO-2016.

Po kontuzji wystąpiła Karina Lipiarska-Pałka /Grot Zabierzów/ potwierdzając w kolejnym starcie zwyżkującą formę sportową. Po uzyskaniu kwalifikacji do najlepszej ósemki w rozgrywkach każdy z każdym pokonała 6 zawodniczek, łącznie z uczestniczkami Igrzysk Europejskich Baku-2015 /Leśniak, Myszor, Żurańska/, ulegając tylko v-mistrzyni świata juniorek Sylwii Zyzańskiej /Łucznik Żywiec/. Potwierdzając wysoką formę wynikami w kwalifikacjach oraz pojedynkach zapewniła sobie uznanie wśród sztabu szkoleniowego Polskiego Związku Łuczniczego i będzie reprezentowała nasz kraj w Mistrzostwach Świata, które w ostatniej dekadzie lipca odbędą się w Kopenhadze /Dania/. Koleżankami w reprezentacji będą Natalia Leśniak /Łucznik Żywiec/ i Milena Barakońska /Obuwnik Prudnik/.

Życzymy Karinie udanych przygotowań i sukcesu na Mistrzostwach Świata.

Na zawodach Prezes Polskiego Związku Łuczniczego wręczył trenerom dyplomy uznania przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki w dowód uznania za wyniki sportowe odniesione na arenie międzynarodowej przez prowadzonych przez nich zawodników w roku 2014.                           
Wśród wyróżnionych znalazł się trener Kariny – Aleksander Jabłoński.

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie