header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Trener klasy mistrzowskiej w Zabierzowie

26-07-2015

Uchwałą Zarządu Polskiego Związku Łuczniczego z dnia 28.02.2015 r. trener GROTA Zabierzów Aleksander Jabłoński uzyskał stopień trenera klasy mistrzowskiej łucznictwa. Potwierdzeniem tego jest dyplom nr J/10/169 z dnia 30.06.2015 roku. Aktualnie tylko dwóch trenerów w Polsce posiada licencje Związku z takim stopniem.

Na takie uznanie Polskiego Związku Łuczniczego szkoleniowiec zasłużył sobie pracą szkoleniową w klubie, województwie i Związku przez ponad 40 lat. Wychował w tym czasie ponad 30 medalistów najważniejszych imprez krajowych i międzynarodowych. Jest cenionym fachowcem w gronie działaczy, szkoleniowców i zawodników w polskim gronie łuczniczym.

Materiałem, który zgodnie z procedurami awansu na kolejny stopień trenerski należało złożyć w Polskim Związku Łuczniczym była praca przedstawiająca przebieg kariery zawodniczej wychowanki – Kariny Lipiarskiej-Pałki – ze szczególnym uwzględnieniem dwóch cykli olimpijskich. Obejmowała ona włożoną pracę treningową i uzyskiwane w tym czasie wyniki sportowe.

Gratulujemy trenerowi awansu i życzymy dalszych sukcesów jego wychowanków.

Sylwetkę trenera Jabłońskiego doskonale przedstawia artykuł Joanny Kulig zamieszczony w numerze 12(193)/2013 miesięcznika Znad Rudawy, str. 19-20 (link). 

Krzysztof Molenda

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie