header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Start młodych zawodników GROTA Zabierzów w „Euroeskidach 2011”

13-06-2011

W sobotę, 11 czerwca 2011 r., w Jaworzu, nieopodal zbiegu granic Polski, Czech i Słowacji, odbyły się Międzynarodowe Zawody Łucznicze Dzieci i Młodzików EUROBESKIDY 2011. W turnieju uczestniczyła skromna, 6-osobowa drużyna GROTA.

Zawody te, wpisane do kalendarza imprez Polskiego Związku Łuczniczego i dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zgromadziły blisko 120 łuczników z 15 klubów: od Czech, poprzez Małopolskę, Śląsk, Podkarpacie, województwo świętokrzyskie, aż po Bydgoszcz. Celem imprezy były: popularyzacja sportu łuczniczego, promocja Euroregionu Śląska Cieszyńskiego oraz integracja dzieci i młodzieży różnych środowisk kraju i Europy.

W turnieju, stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym, w kategorii wiekowej młodziczek wysokie 5 miejsce zajęła Ania Michalik. W kategorii młodzików Jakub Dudek zajął miejsce 7, a Krystian Molenda miejsce 9. W kategorii dzieci starszych Piotrek Sikorski był 6 a Paweł Krementowski 10. Jedyny medal, i to złoty, do Zabierzowa zabrała Ola Dudek, zajmując pierwsze miejsce w kategorii dzieci młodszych.

Zespół GROTA zajął drużynowo miejsce czwarte, ustępując klubom: UKS Sokół Brzoza, Łucznik Żywiec i gościom zza południowej granicy – Lukostřelba TJ Ostrava Mariánské Hory.

Wszyscy zabierzowscy zawodnicy, ponieważ zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce, otrzymali dyplomy sygnowane godłem narodowym i znakami Polskiego Związku Łuczniczego, zaś klub za miejsce w klasyfikacji drużynowej – okazały puchar.

Zawody w Jaworzu, o zasięgu ponadregionalnym, były ważnym sprawdzianem dla młodych łuczników GROTA. Udowodniły bowiem, że są oni na wysokim poziomie sportowym (wszyscy mieszczą się w dziesiątce najlepszych w swoich kategoriach wiekowych), ale jednocześnie pokazały, ile im brakuje do osiągania sukcesów medalowych. Są to ważne wskazówki dla intensywnego wakacyjnego okresu przygotowań do najważniejszych w sezonie: wrześniowych Mistrzostw Polski Młodzików oraz Ogólnopolskiego Turnieju „Lajkonika” organizowanego w Krakowie.

Wszystkich zachęconych do uprawiania sportu łuczniczego zapraszamy na tory w Zabierzowie w poniedziałki, środy i czwartki, w godzinach od 16:30 do 18:30. Treningi prowadzone są również w okresie wakacyjnym. W pierwszych dwóch tygodniach sierpnia ULKS GROT organizuje obóz sportowy w miejscowości Maniowy k/Czorszytna, w którym wziąć udział mogą również początkujący adepci łucznictwa. Jednakże warunkiem udziału w nim jest przygotowanie treningowe na wakacyjnych zajęciach w sekcji łuczniczej.

Tutaj można zobaczyć fotoreportaż z zawodów.

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie