II runda Grand Prix dla Kariny Lipiarskiej-Pałki

24-04-2016
W dniach 23-24.04 w Prudniku odbyły się zawody łucznicze z cyklu przygotowań do ostatecznej kwalifikacji do RIO-2016 zespołu kobiet, które odbędą się w czerwcu w Antalyi /Turcja/ w ramach kolejnej rundy Pucharu Świata. Zawody rozgrywane były w nietypowym układzie, gdzie podstawą były strzelania konkurencji 70m kończone pojedynkami pucharowymi zawodników w pierwszym przypadku systemem pucharowym po kwalifikacjach od 1/8 finału, a w drugim cyklu pojedynkami w systemie mieszanym – w grupach po cztery osoby i do dalszych pojedynków wchodziły po 2 pierwsze z grupy. Półfinał to pary na przemian i finały – zwycięzcy pojedynków półfinałowych o 1-sze miejsce, pokonani o 3-cie.

W pierwszym dniu Karina po zajęciu 3-go miejsca w kwalifikacjach wygrała eliminacje pokonując w półfinale Wioletę Myszor /ucznik/ 6:4 i w finale Milenę Barakońską /Obuwnik/  6:4. Po tych eliminacja rozegrano kolejną rundę 2x70m, w której zwyciężyła Karina osiągając rekord życiowy na 2x70m – 660 pkt, co dało jej 1-sze miejsce w łącznej klasyfikacji 70m.

W drugim dniu podobnie Karina była 1-sza w kwalifikacjach. Trudne warunki  atmosferyczne ostudziły trochę Karinę w eliminacjach. W pojedynkach w grupie  przegrała pojedynki z  Rząsą /Łucznik/ 5:6 i Leśniak Łucznik/ 5:6 po barażach oraz  Barakońską 2:6, zajmując ostatecznie 7-me miejsce.

Z całego cyklu sporządzona tabela pomocnicza za zajęte miejsca w poszczególnych etapach i wg tej tabeli zwyciężyła w II GP Karina Lipiarska-Pałka przed Wioletą Myszor i Mileną Barakońską.

Po dwóch rundach GR liderką jest Karina Lipiarska-Pałka przed Wioletą Myszor i Sylwią Zyzańską.

Kolejny etap tej rywalizacji w Kielcach w dniu 7 maja.