header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Grand Prix w Kielcach dla Kariny

07-05-2016
W dniu 7 maja w Kielcach odbyła się III runda zawodów łuczniczych – Grand Prix – będących kolejnym etapem przygotowań do kwalifikacji olimpijskich. Dla Kariny Lipiarskiej-Pałki było to kolejne zwycięstwo.

Po wygraniu kwalifikacji, w eliminacjach wygrała pojedynki z Biczak /Agros Zamość / i Leśniak /Łucznik Żywiec/ w półfinale uległa Milenie Olszewskiej /Start Gorzów/, a w pojedynku o trzecie miejsce pokonała Joannę Rząsę /Łucznik Żywiec/. W kolejnej rundzie zmagań ponownie kwalifikacje wygrała Karina, a w pojedynkach eliminacyjnych dopiero w finale uległa 4:6 zawodniczce Wiolecie Myszor /Łucznik Żywiec/.

Po przeliczeniu punktów za poszczególne etapy w systemie zawodów zwycięstwo w III rundzie odniosła Karina Lipiarska-Pałka, drugą była Wioleta Myszor, a trzecią Sylwia Zyzańska /Łucznik Żywiec/.

Po trzech runach liderką jest Karina Lipiarska-Pałka. IV runda zostanie rozegrana w Krakowie w dniach 3-5.06.

Swoją postawą na torach łuczniczych i uzyskiwanymi wynikami znalazła uznanie w oczach trenera kadry i została powołana do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Europy w Nottingham /Anglia/ w dniach 24-29.05.

O startu w mistrzostwach reprezentacja przygotowywać się będzie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie