IV runda Grand Prix także dla Kariny

05-06-2016
W dniach 4-5.06 w Krakowie na torach łuczniczych KS Płaszowianki odbyła się czwarta runda łuczniczego Grand Prix kadry narodowej. Po raz czwarty zdecydowanie zwyciężyła najlepsza w tej chwili zawodniczka Polski – Karina Lipiarska-Pałka /Grot Zabierzów/ wyprzedzając koleżanki z reprezentacji – Natalię Leśniak i Wioletę Myszor /obie Łucznik Żywiec/.
W pierwszym dniu po kwalifikacjach Karina była na 3. miejscu, a w pojedynkach pucharowych zajęła 2. miejsce ulegając w finale Natalii Leśniak 5:6 /po barażu 8:10/. W drugim dniu w kwalifikacjach zajęła 1. miejsce, a w pojedynkach pucharowych w finale uległa Wiolecie Myszor 3:7. Takie wyniki dały Karinie zwycięstwo w punktacji IV rundy i zdecydowane prowadzenie po 4. rundach.
Teraz przed reprezentacją bardzo ważny start w Pucharze Świata w Antalyi /Turcja/ w dniach 13-19 czerwca gdzie reprezentacja powalczy o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich RIO-2016. Oby ten start zakończył się sukcesem naszych zawodniczek i pozwolił im na start w Igrzyskach.

Równolegle na torach odbyły się Mistrzostwa Krakowa. W imprezie uczestniczyło ponad 100 zawodniczek i zawodników z całej Polski bez zawodników biorących udział w Grand Prix, wśród nich dwie młode zawodniczki Grota Zabierzów – Aleksandra Dudek i Zuzanna Kulig -  w kategorii kadetek. W końcowej klasyfikacji zajęły one 14. i 8. miejsce w swej kategorii.