header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Memoriał im. Szydłowskiej w Warszawie

27-06-2016
Po raz 33-ci łucznicy spotykają się na Memoriale Im. Ireny Szydłowskiej poświęconym pamięci polskiej medalistki olimpijskiej z Monachium 1972 roku.
Nie brakło na tej imprezie akcentu zawodniczki Grota Zabierzów – Kariny Lipiarskiej-Pałki. Po wygraniu kwalifikacji przystąpiła do rywalizacji w mikstach w parze ze Sławomirem Napłoszkiem /Stowarzyszenie Marymont Warszawa/. W tej rywalizacji para doszła do finału, w który uległa parze Sylwia Zyzańska /Łucznik Żywiec/ - Paweł Marzec /Talent Wrocław/ 2:6.

W drugim dniu przystąpiono do rywalizacji indywidualnej, w której po zwycięstwach z Joanną Gorczyca /Sokół Radom/ 6:0, z Justyną Rosa /Mazowsze Teresin/ 6:2 i Zuzanną Ćwiklińską /Hubal Białystok/ 6:2, w pojedynku o finał uległa reprezentantce Ukrainy Katerinie Palekha 0:6. Ukrainka w finale pokonała inną naszą reprezentantkę – Sylwię Zyzańską również 6:0.

Oczekujemy teraz na decyzję PKOl, kto będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach RIO-2016. Sportowo nie mamy wątpliwości, ale wszystko zależy od władz w polskim sporcie.

Link do galerii zdjęć z zawodów

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie