header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Karina Lipiarska-Pałka jedzie do Rio

15-07-2016
Polski Komitet Olimpijski, 14 lipca 2016 r., powołał do reprezentacji na rozpoczynajace się 5 sierpnia igrzyska w Rio Karinę Lipiarską-Pałkę, aktualnie najlepszą polską łuczniczkę, rodowitą Zabierzowiankę, trenującą pod okiem Aleksandra Jabłońskiego w klubie Grot Zabierzów. W biało-czerwonych barwach na igrzyskach wystąpi 100 kobiet i 138 mężczyzn.
Karina wywalczyła kwalifikację olimpijską dla Polski na ubiegłorocznych mistrzostwach świata rozgrywanych w Kopenhadze. Nominacja nie była jednak imienna, a o jej przyznaniu miała decydować forma w obecnym sezonie. Ciężką i wytrwałą pracą oraz kolejnymi dobrymi startami w zawodach Grand Prix Kadry Narodowej, Mistrzostwach Europy oraz silnie obsadzonym Pucharze Świata w Antalyi (gdzie zajęła 9 miejsce) potwierdziła swoją wysoką pozycję w Polsce.
Awansu na igrzyska nie uzyskał żaden z naszych łuczników, nie będziemy mieć również reprezentacji w tej dycyplinie w konkurencjach zespołowych.

Igrzyska w Rio de Janeiro potrwają od 5 do 21 sierpnia. Karina rywalizować będzie z 64 najlepszymi łuczniczkami świata w konkurencji indywidualnej.
Trzymamy za nią kciuki.

Link do galerii zdjęć

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie