header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Start Kariny w RIO-2016 zakończony

11-08-2016
Start w RIO-2016 naszej zawodniczki Kariny Lipiarskiej-Pałki przeszedł już do historii. Pod względem sportowym rezultat nie zadawala trenera klubowego, pod względem doznań zawodniczki na pewno spełnił jej ukryte marzenia. Udział w tak znaczącej imprezie, odbywającej się raz na cztery lata, dla każdego sportowca jest wielkim przeżyciem.


Ostatecznie Karina znalazła się w gronie zawodniczek zajmujących 33 miejsce, zdobywając w pojedynku z reprezentantką Turcji ANAGOZ Yasemin 5 pkt. /przegrana wynikiem 5:6 po barażu 6:9/, a to w tym gronie udało się jeszcze tylko jednej zawodniczce.

W ocenie trenera klubowego – Aleksandra Jabłońskiego – stać było Karinę na lepszy wynik. Niewątpliwie wpływ na to miała sytuacja w środowisku łuczniczym – Działu Szkolenia Polskiego Związku Łuczniczego – mająca istotne znaczenie na stan mentalnego przygotowania zawodniczki do tak ważnego startu. Karina pomimo wywalczenia kwalifikacji w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata, będąc najlepszą zawodniczką polską w Mistrzostwach Europy i Pucharze Świata oraz w rywalizacji w imprezach krajowych, do ostatniej chwili nie była pewna startu w RIO-2016, bowiem stawiana była przez jednego z trenerów kadry kandydatura innej zawodniczki. Bezpośrednie przygotowanie do startu i pobyt na igrzyskach sprawował asystent trenera kadry, bez udziału trenera klubowego oferującego swoją pomoc. Wszystko to miało niewątpliwy wpływ na stan emocjonalny zawodniczki w czasie przygotowań, jak i w samym starcie.

Wierzymy w to, że Karina szybko się odbuduje i jeszcze w tym sezonie pokaże swój potencjał sportowy na zawodach w kraju, czego serdecznie jej życzymy. Pamiętajmy o tym, że jest ona pierwszą olimpijką w Gminie Zabierzów.

Link do galerii ze zdjęciami

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie