Mistrzostwa Małopolski Dzieci i Młodzików w łucznictwie

28-08-2016
W ostatnią sobotę wakacji, 27 sierpnia 2016 r. w Dobczycach, odbyły się zawody łucznicze – X Mistrzostwa Małopolski Dzieci i Młodzików. Klub GROT Zabierzów reprezentowała skromna 7-osobowa drużyna w składzie: młodziczki – Marta Walczak, Maja Janik, Zuzanna Kościelniak, Aleksandra Berbeć, chłopcy – Piotr Szczepański, Miłosz Wędzina oraz jedna dziewczynka młodsza –Gabriela Molenda. W zawodach uczestniczyło 84 łuczników z 9 klubów Małopolski.

Tym razem drużyna Grota wróciła bez medalowych zdobyczy, a jedynie z dyplomami (przyznawanymi za miejsca 1-6). Na 6 miejscu w kategorii młodziczek sklasyfikowana została Maja Janik i również wysokie 6 miejsce w kategorii dzieci młodszych zajęła, trenująca dopiero od miesiąca i debiutująca w zawodach tej rangi, 8-letnia Gabriela Molenda. Zespołowo Grot Zabierzów sklasyfikowany został na miejscu 5, ulegając drużynom ULKS Sokole Oko Zawadka, MLKA Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, MGOKiS Dobczyce i SNIS Błękit Gruszowiec.

Pozostali zawodnicy Grota zajęli miejsca w swoich kategoriach: Marta Walczak (8), Zuzanna Kościelniak (8), Aleksandra Berbeć (9), Piotr Szczepański (9), Miłosz Wędzina (11).

Przed młodymi łucznikami (młodzik) cotygodniowe rywalizacje kończące sezon: 3 września Międzynarodowe Zawody Zlaty Kylof Mladeze w Ostravie, 17-18 września Mistrzostwa Polski Młodzików w Zgierzu oraz 24 września Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Turniej Lajkonika w Krakowie.