header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Młodzi łucznicy z Zabierzowa w Międzynarodowych Zawodach Zlatý Kylof Mládeže 2016 w Ostravie

05-09-2016

W dniu 3 września 2016 r. sześcioro młodych zabierzowskich łuczników uczestniczyło w cyklicznych międzynarodowych zawodach Zlatý Kylof Mládeže w Ostravie. Były to: kadetka Aleksandra Dudek,  młodziczki – Zuzanna Kościelniak, Maja Janik, Aleksandra Berbeć i Alicja Majewska oraz chłopiec starszy – Piotr Szczepański. Wrócili oni do Zabierzowa co prawda bez medalowych trofeów, ale z cennymi doświadczeniami występów w międzynarodowej rywalizacji.

Piotr Szczepański w swojej kategorii wiekowej zajął miejsce 5, Zuzanna Kościelniak, Maja Janik, Aleksandra Berbeć i Alicja Majewska w młodziczkach zajęły miejsca odpowiednio 7, 8, 10 i 11, zaś Ola Dudek w kadetkach – miejsce 8. W zawodach uczestniczyło kilkudziesięciu łuczników z Polski, Czech i Słowacji. Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe upominki od organizatora zawodów.

Wrzesień dla młodych łuczników Grota Zabierzów to intensywny okres rywalizacji na arenie ogólnopolskiej. Za 2 tygodnie odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików w Zgierzu, zaś tydzień później prestiżowy międzynarodowy turniej Lajkonik ‘2016 i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Krakowie. Sezon letni zakończą ostatnią rundą Pucharu Małopolski, na przełomie września i października.

Link do galerii ze zdjęciami

Aleksander Jabłoński

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie