header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Zabierzowianie na Łuczniczych Mistrzostwach Świata seniorów w Turynie

03-07-2011
Z radością chcielibyśmy zakomunikować, iż uchwałą Zarządu Polskiego Związku Łuczniczego z dnia 26 czerwca 2011 r. i przy pozytywnej opinii Ministerstwa Sportu i Turystyki, do składu Narodowej Reprezentacji na Łucznicze Mistrzostwa Świata Seniorów w Turynie (Włochy) powołana została Karina Lipiarska - rodowita zabierzowianka, obecnie najlepsza łuczniczka "Grota Zabierzów". W składzie reprezentacji jest również trener klubowy Kariny i Grota Zabierzów - Aleksander Jabłoński.

Mistrzostwa Świata w Turynie odbywać się będą w dniach 3-10 lipca 2011 r. Są to niezmiernie ważne zawody dla łuczników całego świata, ponieważ na tym właśnie turnieju można uzyskać kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. W zawodach na Igrzyskach mogą wziąć udział jedynie 64 najlepsze łuczniczki świata, z czego 24 wyłonione zostaną w Turynie (8 najlepszych zespołów po 3 zawodniczki).

Trzymajmy kciuki za Reprezentację Polski i Karinę Lipiarską oraz życzmy im awansu do Igrzysk Olimpijskich.

Link do galerii z Mistrzostw Świata w Turynie


Przypomnijmy, że na poprzednich Mistrzostwach Świata w 2009 r. w Ulsan (Korea Pd.) debiutantka, Karina Lipiarska z Zabierzowa, zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej, pozostawiając za sobą wszystkie Europejki. Drużyna Polski w składzie: Mospinek, Lipiarska i Ćwienczek zajęła wtedy miejsce 6, odpadając z dalszej walki w ćwierćfinale, ulegając Koreankom, późniejszym mistrzyniom świata.

Chętnych zobaczenia półfinału z Ulsan z 2009 r., niestety przegranego przez Karinę z koreanką Kwak Y.J. (późniejszą mistrzynią świata) zapraszamy do odwiedzenia strony Archery TV (kliknij tutaj).

Pojedynek o brązowy medal Kariny z Kolumbijką Sanchez (niestety, także przegrany) również dostępny jest w Archery TV: kliknij tutaj.

Zawodniczki strzelały na dystansie 70 m.

Link do galerii zdjęć z Mistrzostw Świata w Korei w 2009 r.

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie