Mistrzostwa Polski Seniorów – 2016

12-09-2016
W dniach 9-11.09 w Dąbrowie Tarnowskiej po raz 80-ty spotkali się najlepsi polscy łucznicy w Mistrzostwach Polski Seniorów. Na starcie stanęło 191 zawodniczek i zawodników, w tym 75 kobiet i 116 mężczyzn. Na wspaniale przygotowanym obiekcie MLKS Dąbrovii rywalizację rozpoczęto od kwalifikacji w konkurencji WA-1440. Wśród pań pierwszą była Śmiałkowska Magdalena /Społem Łódź/, trzecią była Karina Lipiarska-Pałka /Grot Zabierzów/. Wśród mężczyzn kwalifikacje wygrał Napłoszek Sławomir /Marymont Warszawa/.

W eliminacjach najlepszym zespołem wśród kobiet były łuczniczki Łucznika Żywiec, a wśród mężczyzn łucznicy Marymontu Warszawa.

W konkurencji mikstów zwyciężyła para Społem Łódź.

Indywidualnie mistrzynią Polski została Magdalena Śmiałkowska /Społem Łódź/. Na 6-tej pozycji znalazła się Karina Lipiarska-Pałka /Grot Zabierzów/, która w pierwszym pojedynku pokonała Justynę Rosa /Mazowsze Teresin/ 7:3, w drugim Małgorzatę Trojnar /Resovia Rzeszów/, a w pojeynku o wejście do strefy medalowej uległa Monice Jurzak /Unia Pielgrzymak/ 4:6.

Mistrzem Polski został Sławomir Napłoszek /Marymont Warszawa/.

W konkurencji łuków bloczkowych wśród pań najlepszą była Magdalena Zarzycka /MGOKiS Dobczyce, a wśród panów Krzysztof Gorczyca /Strzelec Legnica/.

Nowością od dwóch lat są rozgrywki pucharowe indywidualnie, zespołowo i w mikstach na poszczególnych dystansach. Łucznicy zdobywają tu medale, jednak bez tytułów mistrzów Polski. Złoty medal w strzelaniu na 30m zdobyła Karina Lipiarska-Pałka, a na 60m była 5-ta.