header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Zmienne koleje losu ...

17-07-2011
W końcówce czerwca i początkiem lipca zawodniczki Grota Zabierzów rozgrywały, ze zmiennym powodzeniem, arcyważne zawody - Mistrzostwa Świata w Turynie i Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Zamościu.

W dniach 29-30 czerwca w Zamościu spotkali się najlepsi łucznicy Zrzeszenia LZS w kategoriach młodzieżowych. Bardzo dobrze wystartowała w tych zawodach reprezentantka Grota – Katarzyna ANIOŁzwyciężając w swej kategorii. W finale pokonała zawodniczkę Stelli Kielce – Annę Skłodowską 7:1.

 


W Mistrzostwach Świata w Turynie /Włochy/ 4-10.07.2011 w reprezentacji kraju startowała druga zawodniczka Grota – Karina LIPIARSKA. Tutaj cel był znacznie ważniejszy, bo kwalifikacje olimpijskie Londyn 2012.

Start reprezentacji zakończył się połowicznym sukcesem, bo wywalczeniem tylko jednego miejsca dla reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012 – za sprawą debiutantki w zawodach tej rangi – Natalii Leśniak – z Łucznika Żywiec.

Zespół kobiet w składzie: Justyna Mospinek, Karina Lipiarska, Natalia Leśniak, po 8 miejscu w kwalifikacjach w eliminacjach po remisie 211:211 uległ w barażu reprezentantkom Ukrainy 26:27.

Przed reprezentantkami Polski jeszcze jedna szansa, którą są w stanie wykorzystać, ale to dopiero za rok w Pucharze Świata w Ogden /USA/ w lipcu 2012.

Galeria zdjęć z zawodów w Turynie dostępna jest tutaj.

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie