Liga Robin Hood'a w Suchej Beskidzkiej

02-05-2017
Tradycyjnie, 2 maja w Suchej Beskidzkiej, w otoczeniu parku zamkowego, odbyła się I runda Ligi Robin Hood'a. Na starcie stanęła młodzież szkół podstawowych i gimnazjów województw śląskiego i małopolskiego. Wystartowało około 100 dziewcząt i chłopców.

Program przewidywał strzelania dla grupy starszej na dystansach 15 i 10 m oraz grupy młodszej na dystansach 10 i 5 m, a dziesiątka najlepszych zawodników po tych strzelaniach rywalizowała w strzelaniach do jabłek.

W zawodach startowała ekipa młodych łuczniczek z Grota Zabierzów.

W kategorii starszych zawodniczek bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Czajowska /Grot Zabierzów/ zdobywając złoty medal w kwalifikacjach i 1. miejsce w strzelaniach specjalnych do jabłek.

Bardzo dobrze startowała inna zawodniczka Grota - Ewa Miśkiewicz - zdobywając srebrny medal w kwalifikacjach i 4. miejsce w strzelaniu do jabłek.

Zakończeniem imprezy było strzelanie parami zespołów składających się z zawodnika i opiekuna ekipy. Para Grota Zabierzów w składzie – Wiktoria Czajowska i Mirosław Jabłoński zajęła drugie miejsce.

W walce o puchary niestety zespół Grota startując bez chłopców zajął 7. miejsce. Dziewczyny w kolejnych startach oczekują na wsparcie chłopców w rywalizacji zespołów.