header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Nagrody Gminy Zabierzów za wybitne osiągnięcia sportowe dla Kariny Lipiarskiej-Pałki i Aleksandra Jabłońskiego

26-05-2017
W dniu 26 maja 2017 roku, podczas sesji Rady Gminy Zabierzów wręczono medale za Wybitne Osiągnięcia Sportowe trenerowi GROT Zabierzów Aleksandrowi Jabłońskiemu i łuczniczce Karinie Lipiarskiej-Pałce.
Przyznanie nagród jest inicjatywą Komisji Promocji, Kultury i Sportu, która postanowiła ustanowić specjalne wyróżnienie za szczególne zasługi i wybitne osiągnięcia sportowe oraz promocję gminy Zabierzów. Dlatego Kapituła Honorowa medalu jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała wnioski, a Rada Gminy Zabierzów przyznała nagrody trenerowi Aleksandrowi Jabłońskiemu oraz jego wychowance Karinie Lipiarskiej-Pałce. Informacje o przebiegu ich wspaniałych karier sportowych znajdą Państwo pod artykułem.
Uroczyste wręczenie medalów, dyplomów i kwiatów odbyło się podczas sesji Rady Gminy Zabierzów. Wyróżnienia wręczała wójt Elżbieta Burtan, przewodnicząca Maria Kwaśnik oraz przewodniczący komisji Jerzy Kowalik.
 
Karina Lipiarska-Pałka

Karina Lipiarska-Pałka to przede wszystkim pierwsza olimpijka w naszej Gminie. Prawo startu na Igrzyskach RIO-2016 wywalczyła w Mistrzostwach Świata w Kopenhadze w 2015 roku. Karierę sportową i znaczącą pozycję na arenie międzynarodowej rozpoczęła w roku 2002 wywalczając w Nymburku tytuł Mistrzyni Świata w kategorii kadetek. Kolejny start w roku 2005 w Nimes /Francja/ zakończyła jako Mistrzyni Świata w zespole reprezentacyjnym w kategorii juniorek. Już w kategorii seniorek była medalistką Halowych Mistrzostw Świata w zespole reprezentacyjnym. Indywidualnie najwyższą jej pozycją w kategorii seniorek było 4-te miejsce w Mistrzostwach Świata w Korei w 2009 roku. W roku 2015 zdobyła Puchar Europy.
W zawodach rangi Pucharu Świata plasowała się na wysokich pozycjach co dało jej aktualnie 30-te miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Łuczniczej WA, najwyższe z polskich zawodniczek. Również na arenie krajowej może poszczycić się wieloma medalami zawodów rangi Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych po tytuł absolutnej Mistrzyni Polski w roku 2009. Na dzisiaj jest w gronie najlepszych zawodniczek w kraju z ambicjami startu w Mistrzostwach Świata w Meksyku w październiku.

Aleksander Jabłoński

Od ponad 50 lat związany z łucznictwem. Ta dziedzina sportu zagościła w jego życiu w wieku 13 lat, kiedy to sam był zawodnikiem, stając się szybko jedną z wybitnych osobowości zabierzowskiej drużyny.
Obecnie jego długoletnie doświadczenie spowodowało, że Pan Aleksander jest Trenerem klasy mistrzowskiej Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot” Zabierzów, wielokrotnie odznaczanym za swoje osiągnięcia trenerskie. Jest ceniony jako fachowiec w gronie działaczy, szkoleniowców i zawodników w polskim gronie łuczniczym. Szkolone przez niego zawodniczki zdobyły medale na imprezach rangi krajowej i międzynarodowej.

Link do zdjęć z uroczystości

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie