header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Młodzi łucznicy GROTA na zgrupowaniu w Maniowych

18-08-2011
W dniach 1-12 sierpnia młodzi łucznicy GROTA przebywali na zgrupowaniu szkoleniowym w Maniowych. Pod okiem szkoleniowców i opiekunów – Marty Dudek i Aleksandra Jabłońskiego swoje umiejętności w strzelaniu z łuku doskonaliło kilkunastu kandydatów na przyszłych mistrzów w tej trudnej, aczkolwiek przyjemnej i pięknej dyscypliny sportowej. Była to młodzież w wieku poniżej 15 lat przygotowująca się do czekających ją zawodów – Mistrzostw Małopolski w Dobczycach i Mistrzostw Polski Młodzików w Ścinawce.

Kandydatami do sukcesów w tych imprezach są – Krystian Molenda i Jakub Dudek w kategorii młodzików oraz Anna Michalik wśród młodziczek. W kategorii dzieci liczącą się zawodniczką jest Zofia Węgrzyn, a wśród najmłodszych Aleksandra Dudek i Bartek Pychowski.

Oprócz zajęć czysto sportowych uczestnicy zgrupowania znaleźli czas na wakacyjny wypoczynek: poznanie okolic Jeziora Czorsztyńskiego czy kąpiel w parku wodnym – BANI w Białce Tatrzańskiej.

W opinii młodych łuczników mile spędzili czas na zgrupowaniu podnosząc jednocześnie swoje umiejętności sportowe.

Apelują oni jednocześnie do swoich koleżanek i kolegów z ław szkolnych o wstępowanie do sekcji łuczniczej, gdzie można uczestniczyć w prawdziwej sportowej rywalizacji.

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie