header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Walczymy o kwalifikacje olimpijskie – Londyn 2012. Apel o pomoc finansową!

22-08-2011
Polskie łuczniczki w Mistrzostwach Świata w Turynie wywalczyły tylko jedno miejsce w Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012. Przegrany pojedynek po barażu z reprezentacją Ukrainy spowodował, że to właśnie ten kraj zakwalifikował się do Igrzysk, zaś na dzień dzisiejszy Polska nie dysponuje trzema możliwymi miejscami.

Kolejna szansa, a wierzymy udana, pojawi się w czerwcu 2012 r. w Pucharze Świata w USA. Etapem przygotowań do tego turnieju ma być start w terminie 2-10 października 2011 r. w Londynie na zawodach – Test Olimpijski.

Koszt udziału reprezentacji w tych zawodach przewyższa możliwości Polskiego Związku Łuczniczego, stąd apel do klubów, których zawodnicy przewidziani są do reprezentacji, o współfinansowanie tego startu.

Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „GROT” Zabierzów – Karina Lipiarska – przewidywana jest do reprezentacji Polski. Należy ona do ścisłej czołówki krajowej, a w rankingu Pucharu Świata notowana jest na 25. pozycji i stanowi mocną siłę w zespole reprezentacyjnym.

Dobre przygotowanie i starty z najmocniejszymi pozwoli na wywalczenie kwalifikacji, a w późniejszym czasie nominacji olimpijskiej dla reprezentantki naszego klubu. Byłoby to znaczącą promocją dla naszego środowiska sportowego.

Niewielkie środki finansowe jakimi dysponuje klub nie pozwalają w pełni na współfinansowanie tego przedsięwzięcia, stąd też nasz apel do wszystkich, którzy mogą nas wesprzeć w realizacji tego zadania o pomoc finansową drogą wpłat na nasze konto:

73 8591 0007 0030 0000 0505 0001

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie