Łucznicze finały w Żywcu

21-09-2011
W dniach 16-17 września 2011 r. na torach łuczniczych w Żywcu odbyła się finałowa runda Pucharu Polski Seniorów i Juniorów, zaś 18 września, na tych samych torach, odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Polski 2011.

Przy sprzyjającej pogodzie w kategorii seniorek zwyciężyły zawodniczki miejscowego Łucznika – Natalia Leśniak przed Wioletą Myszor. Na piątej pozycji ukończyła zmagania Karina Lipiarska „Grot” Zabierzów, która po wygraniu kwalifikacji bardzo dobrym wynikiem 1314 pkt., w pojedynku o wejście do strefy medalowej uległa Dagmarze Janeczek „Czarna Strzała” Bytom 4:6.

W kategorii seniorów zwyciężył Piotr Nowak „Karima” Prząsław przed Jackiem Prociem „Strzelec” Legnica.

Najlepszymi w kategorii juniorów okazali się – Anna Grzelak „Marymont” Warszawa oraz Paweł Marzec „Talent” Wrocław.

W konkurencji mikstów zwyciężyła para Małgorzata Sobieraj – Maciej Jaworski „Czarna Strzała” Bytom.

W tegorocznym Pucharze Polski rozgrywanym w czterech rundach najlepsza okazała się w kategorii seniorek Małgorzata Sobieraj „Czarna Strzała” Bytom. Na szóstej pozycji znalazła się Karina Lipiarska, która nie wystartowała w pierwszej rundzie ze względu na udział w Pucharze Europy.

Wśród seniorów najlepszym był Maciej Fałdziński „Stella” Kielce.

Przed reprezentacją z udziałem Kariny Lipiarskiej jeszcze ważny start w Teście Olimpijskim w Londynie w dniach 2-10 października.

---

W dniu 18 września na tych samych torach odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Polski - 2011.

Zwycięzcami zarówno w IV rundzie, jak i w klasyfikacji końcowej wśród kobiet zostały łuczniczki „Łucznika” Żywiec, a wśród mężczyzn łucznicy „Stelli” Kielce.

Łuczniczki „Grota” Zabierzów po zajęciu 4. miejsca w IV rundzie, w końcowej klasyfikacji znalazły się również na 4. miejscu.

W roku 2011 zespół „Grota” startował w rozgrywkach w składzie: Karina Lipiarska, Karolina Szajnowska, Agata Winiarska, Katarzyna Anioł, Elżbieta Petryszyn oraz Marta Dudek.

IV runda Pucharu Polski Seniorów (Żywiec, 16-18.11.2011)