header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Udany „Test Olimpijski” w Londynie

09-10-2011
W dniach 2-10 października 2011 r. w Londynie łucznicy ze światowej czołówki spotkali się na „Teście Olimpijskim”. Były to zawody spełniające rolę sprawdzianu obiektu, programu, a także warunków w jakich przyjdzie rywalizować zawodnikom w roku przyszłym, na Igrzyskach Olimpijskich „Londyn 2012”.

W teście olimpijskim, pomimo trudności finansowych, wystąpiła zarówno kobieca, jak i męska reprezentacja Polski. Bardzo udanie wystąpiły Panie w składzie – Justyna Mospinek /Piatka Zgierz/, Natalia Leśniak /Łucznik Żywiec/ i Karina Lipiarska /Grot Zabierzów/.

Indywidualnie Justyna Mospinek zdobyła srebrny medal, ulegając w finale po bardzo wyrównanej walce reprezentantce Korei Dasomi YUNG w setach 4:6. Pozostałe zawodniczki nie przebrnęły pierwszej eliminacji.

Zespół kobiet, po pokonaniu Białorusi (217:202), w walce o wejście do strefy medalowej uległ reprezentantkom Chin (212:215), zajmując ostatecznie piąte miejsce. Przed naszą reprezentacją, z zespołów nieposiadających dotychczas kwalifikacji olimpijskiej, znalazła się tylko reprezentacja Japonii. Udany start w teście potwierdza realne perspektywy uzyskania kwalifikacji dla zespołu w ostatecznej próbie jaką będzie Puchar Świata w Ogden /USA/ w czerwcu 2012 roku, a tam kwalifikacje olimpijskie mogą uzyskać trzy zespoły. Dotychczas Polska uzyskała tylko jedno miejsce indywidualnie.

Start męskiej reprezentacji był, niestety, nieudany. Zespół nie zakwalifikował się do rozgrywek eliminacyjnych, a indywidualnie wszyscy zawodnicy nie przebrnęli pierwszej eliminacji. 

Nadmienić należy, że start reprezentacji Polski był możliwy tylko dzięki współfinansowaniu wyjazdu przez kluby naszych reprezentantów. Przy okazji, w imieniu klubu Grot Zabierzów, chcemy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do wyjazdu Kariny Lipiarskiej na ten test.

Link do albumu zdjęć z tych zawodów.

 

A. Jabłoński

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie