header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

XII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Tyczynie

11-03-2012
W dniach 10-11 marca 2012 r. w Tyczynie (woj. Podkarpackie), z udziałem prawie dwustu zawodników – reprezentantów wszystkich polskich klubów łuczniczych – odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do lat 17 (kadetów). W zawodach tych brali udział również zawodnicy Grota Zabierzów: Jakub Dudek, Krystian Molenda, Piotr Ziębiński oraz Jędrzej Kiupowski.

W bieżącym roku, decyzją Polskiego Związku Łuczniczego, do udziału w zawodach dopuszczeni byli również najmłodsi łucznicy – 15-latkowie z kategorii młodzik starszy. Grot Zabierzów, nie dysponując zespołem kadetów skorzystał z tej okazji i wysłał do rywalizacji swoich młodzików, aby poznali smak najważniejszych zawodów rangi krajowej, będąc ich bezpośrednimi uczestnikami.

Występu zawodników Grota nie należy rozpatrywać w kategoriach rywalizacji, ale raczej lekcji, zbierania doświadczeń. Być może, przytłoczeni skalą zawodów oraz niezwykle wysokim poziomem ich starszych kolegów (seniorzy nie pogardziliby wynikami uzyskiwanymi podczas tych zawodów), nie mogą zaliczyć tego turnieju do udanych. Żaden z nich nie przeszedł etapu kwalifikacji, zaś ich dorobek punktowy był poniżej ich możliwości (może za wyjątkiem Jędrzeja i Piotra, którzy odnotowują wolny, ale ciągły postęp). Z drugiej strony sam udział w takiej imprezie był dla nich dużym zaszczytem i doświadczeniem, które zaowocuje w przyszłości. Liczymy, że za rok czy dwa lata to oni będą stanowili zespół, z którym liczyć się będą potentaci w łucznictwie.

Za tydzień, w dniach 17-18 marca 2012 r., w Teresinie, odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Miejmy nadzieję, że nieuwolnione w ten weekend zasoby energii i umiejętności młodych łuczników Grota eksplodują właśnie podczas tych zawodów i emocjonować się będziemy pojedynkami eliminacyjnymi, a może nawet finałowymi z ich udziałem.

A. Jabłoński

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie