Udane zakończenie sezonu halowego młodych zabierzowskich łuczników

01-04-2012

Mocnym akcentem zakończyli sezon halowy młodzi łucznicy Grota Zabierzów. W Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Wolbrom (31 marca 2012 r.) w kategorii młodzików pierwsze miejsce zajął Jakub Dudek, a trzecie – Krystian Molenda. W kategorii dzieci starszych Ola Dudek „dziesiątkami” przegrała medal srebrny i zajęła miejsce trzecie.

W zawodach, które odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu, uczestniczyły małopolskie kluby łucznicze zajmujące się szkoleniem podstawowym dzieci i młodzieży: Diana Wolbrom, Grot Zabierzów, Sokole Oko Zawadka, MGOiKS Dobczyce, KS Płaszowianka, Wyspiański Kraków i Zamek Suski Sucha Beskidzka. Ponad 60. uczestników rywalizowało o tytuł najlepszego w swoich kategoriach wiekowych. A rywalizacja była bardzo zacięta.

W kategorii młodzików pierwszy był niezawodny Kuba Dudek, miejsce trzecie zajął Krystian Molenda, ulegając o 2 punkty (na 360 możliwych) Maciejowi Matejko z Zamku Suskiego. Wysokie piąte, premiowane dyplomem, miejsce zajął Piotrek Ziębiński.

Bardzo dobrze zaprezentowały się dwie nasze młodziczki biorące udział w zawodach – Zuzia Kulig (miejsce 5.), która kolejny raz pobiła swój rekord życiowy, oraz Ola Mitońska (miejsce 11.), pierwszy raz uczestnicząca w zawodach.

W kategorii dzieci Ola Dudek (3 miejsce) zdobyła tyle samo punktów, co druga zawodniczka zawodów – o miejscu na podium zadecydowała liczba dziesiątek. Kamil Migacz (kat. chłopcy młodsi) wdrapał się na wysokie miejsce szóste.

W klasyfikacji generalnej zespół Grota Zabierzów zajął miejsce 4.

-----

Były to ostatnie zawody halowe organizowane dla dzieci i młodzików. Cały sezon możemy uznać za bardzo udany. Przypomnijmy tegoroczne sukcesy młodych zabierzowskich łuczników:

• Halowa Mistrzyni Małopolski 2012Jagoda Skalny (kat. dzieci młodsze),
  • Zespół Grot Zabierzów – I miejsce w Halowych Mistrzostwach Małopolski 2012.

Do tych osiągnięć dodać należy sukcesy indywidualne i zespołowe w zawodach kontrolnych oraz zawodach typu „open” organizowanych dla starszych zawodników, w których młodzicy również brali udział (Halowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów w Zabierzowie czy Memoriał Trenerów Dąbrovii).

Cieszymy się z sukcesów młodych łuczników i trzymamy kciuki za równie udany sezon na torach otwartych.