Sukcesy młodych zabierzowskich łuczników w Rzeszowie

28-05-2012
W dniu 26 maja 2012 r. w Rzeszowie odbyła się już XXX edycja Memoriału Antoniego Gromskiego i XII Katarzyny Wiśniowskiej – ogólnopolskich zawodów łuczniczych dzieci i młodzików. W tej imprezie, wpisanej do centralnego kalendarza Polskiego Związku Łuczniczego, wzięło udział 130 zawodników z 16 klubów województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i śląskiego, w tym ósemka reprezentantów Zabierzowa.

Grot Zabierzów reprezentowały młodziczki – Anna Michalik, Zuzanna Kulig, Aleksandra Kozień i Aleksandra Mitońska, młodzicy starsi – Jakub Dudek, Piotr Ziębiński i Krystian Molenda, oraz Aleksandra Dudek w kategorii dzieci starszych. Zawody, rozgrywane były na przemian przy upalnej pogodzie i na szczęście niewielkich opadach deszczu, a ze względu na dużą liczbę uczestników trwały aż do godziny 19.

Pierwsze miejsce w kategorii młodzik starszy zajął Jakub Dudek (Gimnazjum w Zabierzowie), zdobywając Puchar Memoriału ufundowany przez Sejmik Województwa Podkarpackiego. W tej kategorii wiekowej miejsce 6 zajął Krystian Molenda, zaś o jedno oczko niżej zameldował się Piotr Ziębiński (obaj Gimnazjum w Rząsce). Nasi reprezentanci po strzelaniach na 50 m zajmowali wyższe pozycje (Piotrek – miejsce 4, Krystian – miejsce 5), niestety tracąc je na dystansie krótkim, 30 m.

W kategorii młodziczek wysoką piątą pozycję zajęła Anna Michalik (Gimnazjum w Rudawie). Pozostałe nasze reprezentantki Zuzia Kulig, Ola Kozień i Ola Mitońska (wszystkie ze Szkoły Podstawowej w Zabierzowie) zajęły miejsca odpowiednio 12, 15 i 17. Należy jednak zaznaczyć, że wszystkie zawodniczki strzelały na wysokim poziomie i rywalizacja o laury była zacięta.

Nasza jedyna reprezentantka w kategorii dzieci starszych – Ola Dudek – zajęła wysokie miejsce 5, tracąc tylko jeden punkt do miejsca 4 i pięć do miejsca 3. Występ Oli to jednocześnie jej rekord życiowy w tej konkurencji.

Gratulujemy sukcesów naszym młodym łucznikom i życzymy im dalszych, w kolejnych zawodach, tym razem organizowanych przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy GROT Zabierzów w dniu 8 czerwca 2012 r. – coroczny Puchar Wsi Krakowskiej.