Grand Prix Europy w Nikozji

11-06-2012
W dniach 4-9 czerwca 2012 r. reprezentacja polskich łuczników brała udział w zawodach Grand Prix Europy w Nikozji (Cypr). Udanie startowała w tej imprezie Karina Lipiarska z Grota Zabierzów.

W klasyfikacji indywidualnej zajęła wysokie 6. miejsce. Po wygranych pojedynkach w rundzie pucharowej z reprezentantką Grecji (7:1) oraz Francji (6:4), w walce o strefę medalową uległa późniejszej zwyciężczyni turnieju Tatianie Dorokhovej (Ukraina) 3:7.

Jako najwyżej sklasyfikowana z zawodniczek polskich w strzelaniach kwalifikacyjnych Karina startowała również w mikście z Aleksandrem Michalskim (Surma Poznań). Polska para zajęła również szóste miejsce, przegrywając jednym punktem wejście do strefy medalowej z mikstem z Rosji (135:136).

W konkurencji drużynowej Karina Lipiarska (Grot Zabierzów), Wioletta Myszor i Joanna Rząsa (obie Łucznik Żywiec) zajęły 4. miejsce, po przegranym pojedynku o medal brązowy z reprezentantkami Cypru 189:192. W drodze do finałów pokonały reprezentantki Rosji 211:210 i uległy reprezentantkom Francji 196:208.