XI Puchar Wsi Krakowskiej – ogólnopolskie zawody łucznicze dzieci i młodzików

11-06-2012

W dniu 8 czerwca 2012 r., na torach łuczniczych w Zabierzowie, przeprowadzone zostały ogólnopolskie zawody łucznicze dzieci i młodzików – XI Puchar Wsi Krakowskiej. W turnieju tym, zorganizowanym przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy GROT Zabierzów, pod patronatem Starosty Powiatu Krakowskiego Pana Józefa Krzyworzeki oraz Wójta Gminy Zabierzów, Pani Elżbiety Burtan, wzięło udział 72 zawodników z województw małopolskiego i śląskiego. ULKS Grot Zabierzów reprezentowało 14 młodych adeptów łucznictwa.

W kategorii wiekowej dzieci młodszych brązowy medal zdobył Kamil Migacz, zaś 7 miejsce zajęła Agnieszka Matszuk. W kategorii dzieci starszych Aleksandra Dudek zdobyła medal srebrny, Bartłomiej Pychowski zajął wysokie miejsce 5., a Natalia Biernacka miejsce 8. Wśród młodziczek (rocznik 1998-99) Michalik Anna zdobyła medal brązowy, zaś Zuzanna Kulig, Aleksandra Kozień i Aleksandra Mitońska uplasowały się na miejscach odpowiednio 8, 10 i 11. Wśród chłopców 13 i 14 miejsce zajęli Paweł Kubaty i Oskar Kulig – rozpoczynający dopiero swoją przygodę z łucznictwem olimpijskim. W młodzikach starszych zwyciężył Krystian Molenda, trzecie miejsce zajął Jakub Dudek, zaś 4 – Piotr Ziębiński. Drużyna GROTA sklasyfikowana została na miejscu II, za Sokolim Okiem Zawadka.

Zawody w Zabierzowie były również okazją do rozegrania II rundy Pucharu Małopolski. Po zakończeniu konkurencji o Puchar Wsi Krakowskiej, wyłoniono po 8 najlepszych zawodników w kategorii wiekowej młodzik oraz młodzik starszy i rozstawiono w drabinkach turniejowych. Zawodnicy ci wzięli udział w bezpośrednich pojedynkach, według zasad tzw. meczów i setów FITA. W młodzikach starszych zwyciężył Jakub Dudek, 2 miejsce zajął Krystian Molenda a miejsce 4 – Piotr Ziębiński. W młodziczkach najlepszą łuczniczką z Zabierzowa okazała się Zuzanna Kulig (sklasyfikowana na miejscu 5), wyprzedzając Annę Michalik (miejsce 6).