header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Łucznicy Kmity w Grocie

31-03-2011

Trudności finansowe z jakimi borykał się przez ostatnie lata Zarząd LKS „KMITA” spowodowały, że koniecznością stały się zmiany organizacyjne w sporcie zabierzowskim.

 

Dotyczyło to również łuczników. Sekcja łucznicza LKS „KMITA” ze znaczącymi sukcesami sportowymi funkcjonowała od 1953 roku i to praktycznie pod jednym kierownictwem organizacyjnym i szkoleniowym. Wychowała wielu medalistów najważniejszych imprez krajowych i międzynarodowych z mistrzostwami Świata, Europy i Polski włącznie.

Przez niefrasobliwość i brak gospodarności niektórych osób zarządzających klubem doprowadzono do aktualnej sytuacji, skutkiem czego są poczynione zmiany organizacyjne w sporcie zabierzowskim.Dotknęło to także sekcji łuczniczej.

Wcześniejsze kroki poczynione jeszcze w roku 1994, a mianowicie założenie Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „GROT” przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum

w Zabierzowie umożliwiło aktualnie na zmianę przynależności zawodników sekcji łuczniczej LKS „KMITA” . Wszyscy zgłosili akces właśnie do ULKS „GROT” i pod tym szyldem będą występować już od kwietnia 2011.

Liczyliśmy na to, że w roku 2013 będziemy święcić 60-cio lecie sekcji LKS „KMITA” – niestety będzie to tylko 60-cio lecie sportu łuczniczego w Zabierzowie.

Łucznicy mają przekonanie, że władze samorządowe wesprą funkcjonowanie ULKS „GROT” w nowych strukturach organizacyjnych i realizacji stojących przed nim zadań, bo przecież szkolenie podstawowe to nie to samo co sport wyczynowy prezentowany głównie przez zawodniczki już niefunkcjonującej sekcji LKS „KMITA”.

Życzymy sympatycznym łuczniczkom i nie tylko dalszych sukcesów.

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie