header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Aktywne wakacje zabierzowskich łuczników

18-08-2012
Wakacje dla łuczników to okres wzmożonej pracy. Z jednej strony obozy szkoleniowe, intensywne treningi, z drugiej zaś uczestniczenie w zawodach i przygotowanie się do najważniejszych rocznych turniejów.

Już w pierwszych dniach lipca w Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe odbywajacych się w Dobrczu /woj. kujawsko-pomorskie/ startowała z powodzeniem Katarzyna Anioł zajmując w kategorii młodzieżowej 2. miejsce – zdobywając srebrny medal.

W znacznie bardziej prestiżowej imprezie startowała Karina Lipiarska. Jako reprezentantka polskich studentów brała udział w Akademickiech Mistrzostwach Świata w Cordobie /Hiszpania/ w dniach 4-7.07.2012.

Indywidualnie nasze reprezentantki nie wypadły zbyt dobrze, ale w konkurencji zespołowej zdobyły brązowy medal, pokonując w walce o ten medal reprezentantki Japonii. Zespół startował w składzie – Karina Lipiarska /Grot Zabierzów/, Joanna Rząsa i Paula Wyczechowska /obie Łucznik Żywiec/.

Od Akademickie Mistrzostwa Świata (2012.07.04-07, Cordoba, Hiszpania)

Wyjazd do Hiszpanii , zakończył się niepomyślnie dla Kariny. W transporcie lotniczym w Paryżu zaginął sprzęt Kariny i dotychzas się nie odnalazł. Jest to nie tylko poważna strata materialna, ale głównie przerwa w treningach dla Kariny, a przed nami jeszcze druga połowa sezonu z Mistrzostwami Polski włącznie. Liczymy jednak, że zguba się odnajdzie.

 

Najmłodsi łucznicy w okresie 3-17.07.2012 przebywali na obozie szkoleniowym w Maniowych doskonaląc tam swoje umiejętności i łącząc to z wakacyjnym wypoczynkiem.

Celem zasadniczym było przygotowanie do Mistrzostw Polski w kategoii młodzików, które odbędą się w Zawadce /pow. Wadowice/ w drugiej połowie września.

W trakcie zgrupowania oprócz zajęć treningowych były chwile czynnego wypoczynku w postaci wycieczek do Szczawnicy. Czerwonego Klasztoru /Słowacja/, Kluszkowców, czy też w kąpielisku Bania w Bukowinie Tarzańskiej.

Przed nimi teraz starty w zawodach z cyklu Pucharu Małopolski, Mistrzostw Małopolski, czy też Ogólnopolskiej Ligi Młodzików.

Zachęcamy młodzież to zaglądnięcia na tory łucznicze w Zabierzowie i podjęcia próby w tej dyscyplinie. Zajęcia prowadzone są w okresie wakacji w godz. 16.30 – 18.30.

A. Jabłoński

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie