Mistrzostwa Małopolski seniorów i juniorów

20-08-2012
W Krakowie, na torach łuczniczych klubu Płaszowianka, w dniu 18.08.2012 r. odbyły się Mistrzostwa Małopolski seniorów i juniorów. Klub "Grot" Zabierzów reprezentowała trójka seniorek i trzech kadetów.

W kategorii open wśród pań sukces łuczniczek „GROTA”. Mistrzostwo wywalczyła Karina Lipiarska pokonując w finale koleżankę klubową Elżbietę Hess (Petryszyn). Barwy zespołu reprezentowała również Adrianna Kawa, powracająca do łucznictwa po krótkiej przerwie.

Po raz pierwszy w kategorii wyższej, kadetów (junior młodszy) wystartowali młodzicy „GROTA”, bardzo dobrze spisując się na tle starszych kolegów.

W kategorii junior młodszy zwyciężył Jakub Dudek pokonując w finale tegorocznego reprezentanta Małopolski w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Arona Bazana /Płaszowianka/ w stosunku 7:1.

W drodze do finału po raz kolejny w bratobójczej walce spotkali się koledzy klubowi – Jakub Dudek i Krystian Molenda. Zwyciężył Kuba, będący obecnie w doskonałej formie. Mamy nadzieję, że w kolejnych zawodach trafią na siebie dopiero w finale? Należy również odnotować bardzo dobry występ Piotra Ziębińskiego, który ostatecznie zajął 5 miejsce w kategorii katedów.