Mistrzostwa Małopolski dzieci i młodzików w łucznictwie klasycznym

23-08-2012
W upalną środę, 22 sierpnia 2012 r., w Dobczycach odbyły się Mistrzostwa Małopolski dzieci i młodzików w łucznictwie klasycznym. Grot Zabierzów reprezentował 12-osobowy zespół, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego regionu. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników – we wszystkich kategoriach wystąpiło ich 67. z 9. małopolskich klubów łuczniczych.

Czterogodzinne zmaganie się z łukiem, strzałami i tarczą w ponad 30-stopniowym upale zaowocowało 3 medalami w konkurencjach indywidualnych i pucharem zdobytym w konkurencji drużynowej. Drugie miejsca i srebrne medale zdobyli Jakub i Aleksandra Dudek w swoich kategoriach wiekowych (młodzik starszy i dzieci odpowiednio). Miłym zaskoczeniem było zajęcie 3 miejsca przez zaczynającą swą przygodę z łucznictwem Paulinę Natoń w kategorii dzieci młodszych. Czwarte, najmniej wdzięczne miejsca, ale uhonorowane dyplomami, zajęli Zuzanna Kulig w kategorii młodziczek oraz Krystian Molenda w kategorii młodzików. Zuzia na tych zawodach pobiła swój rekord życiowy i do podium zabrakło jej tylko 2 punktów. Arek Bazgier, w kategorii dzieci zajął miejsce 5., powtarzając swój wynik z zawodów sprzed dwóch tygodni w Dąbrowie Tarnowskiej. Mniej szczęścia w zawodach miały nasze pozostałe młodziczki – Ania Michalik, Ola Mitońska i Ola Kozień, zajmując odpowiednio miejsca 8, 9 i 11. Należy jednak zaznaczyć, iż poziom rywalizacji w tej kategorii był wyrównany, a wyniki bardzo wysokie. Bartek Pychowski zajął miejsce 10., zaś Weronika Matjaszek i Jan Jaszczuk miejsca 9. w swoich kategoriach wiekowych. Drużyna Grota Zabierzów zajęła wysokie miejsce II w klasyfikacji zespołowej, ulegając nieznacznie Sokolemu Oku Zawadka i zdecydowanie pokonując MLKS Dąbrovię, MGOKiS Dobczyce oraz pozostałe kluby Małopolski.

Młodych zabierzowian czeka jeszcze w połowie września Ogólnopolski Turniej Łuczniczy Lajkonik oraz Mistrzostwa Polski Młodzików w Wadowicach. Trzymajmy za nich kciuki.