Sukcesy łuczników Grota Zabierzów w Mistrzostwach Polski Młodzików

17-09-2012
Dziewięcioosobowa reprezentacja klubu "Grot" Zabierzów uczestniczyła w rozgrywanych w dniach 15-16 września 2012 r. II Mistrzostwach Polski Młodzików w łucznictwie klasycznym w Zawadce. Ta niewielka, licząca niespełna 800 mieszkańców miejscowość powiatu wadowickiego przyjęła prawie 430 gości z całej Polski, w tym 275 zawodników – młodzież w wieku 13-15 lat – z 50 klubów łuczniczych Polski. W historii Ogólnopolskich Turniejów Młodzików pobity został rekord frekwencji.

Grot Zabierzów reprezentowali:

• - w kategorii młodziczek: Aleksandra Kozień, Zuzanna Kulig, Aleksandra Mitońska, Anna Michalik oraz Ewa Ramut,
  • - w kategorii młodzików starszych: Jakub Dudek, Krystian Molenda, Kacper Święszek oraz Piotr Ziębiński.

Nasi zawodnicy dostarczyli sobie i kibicom niemało emocji. Do ostatniej wystrzelonej strzały ważyły się ich miejsca w ścisłej czołówce w Polsce.

Wśród młodziczek Ania Michalik zajęła 3. miejsce i zdobyła brązowy medal w konkurencji strzelań na odległości długie (40 m). W klasyfikacji generalnej (suma punktów za odległości długie i krótkie) zajęła ostatecznie miejsce 8., premiowane dyplomem. Doskonała postawa pozostałych naszych młodych łuczniczek zaowocowała wysokim 4. miejscem drużynowo.

W kategorii wiekowej młodzik starszy na odległościach długich (50 m) Krystian Molenda zajął miejsce 4. (różnice między miejscami od drugiego do czwartego były jednopunktowe), zaś Jakub Dudek – miejsce 7. Na odległościach krótkich (30 m) Kuba zajął miejsce 3. i zdobył medal brązowy. W klasyfikacji generalnej Krystian utrzymał miejsce czwarte zaś Kuba przesunął się na miejsce piąte. Młodzicy starsi, podobnie jak dziewczęta, zajęli drużynowo miejsce 4.

Mimo, iż generalnie, młodzicy z Zabierzowa zajmowali czwarte miejsca (najmniej wdzięczne), spisali się na medal, zarówno w opinii trenera jak i niezależnych obserwatorów – okazali się "czarnym koniem" zawodów i nawiązali walkę jak równy z równym z najlepszymi zawodnikami i klubami w Polsce. Kształtują się następcy utytułowanych seniorek Kmity Zabierzów (obecnie Grota), a wywalczone miejsca i medale potwierdzają skuteczność pracy szkoleniowej z młodzieżą.