header photo

GROT Zabierzów

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w łucznictwie klasycznym

26-09-2012
Równolegle do Jesiennego Młodzieżowego Turnieju Lajkonika, 23.09.2012 r. na torach łuczniczych KS Płaszowianka przeprowadzono Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w łucznictwie klasycznym. Zawody te, to rywalizacja między województwami – małopolskim i podkarpackim – zaliczana do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu: "Szkolenie i współzawodnictwo młodzieży uzdolnionej sportowo". Zatem, wyniki uzyskiwane podczas tych Mistrzostw mogą, w roku 2013, mieć wpływ na wysokość przyznawanej dotacji z budżetu Państwa dla województwa, Związku oraz klubu na szkolenie kadr młodziezowych. Grot Zabierzów do tej rywalizacji wystawił 17 młodziczek i młodzików.

Zawodnicy Grota Zabierzów sprostali postawionemu zadaniu w tych zawodach, w których – teoretycznie – walczyli o pieniądze dla Małopolski i swoich klubów. Przywieźli z nich 7 medali, 6 tytułów mistrzowskich i v-ce mistrzowskich w konkurencjach indywidualnej i zespołowej oraz tytuł najlepszego klubu makroregionu.

W konkurencji indywidualnej młodziczek (wielobój ŁB, rocznik 1998-99) Anna Michalik zdobyła I miejsce i złoty medal oraz tytuł Międzywojewódzkiego Mistrza Młodziczek na rok 2012. Zuzanna Kulig zajęła miejsce trzecie, zdobyła medal brązowy i tytuł Drugiego Międzywojewódzkiego V-ce Mistrza Młodziczek na rok 2012. Ewa Ramut zajęła miejsce 10. premiowane dyplomem. Pozostałe młodziczki Grota, zajmując miejsca w drugiej dziesiątce dostarczyły cennych punktów do rywalizacji międzywojewódzkiej i klubowej.

W konkurencji zespołowej (3ŁB) tytuł Drużynowego Międzywojewódzkiego Mistrza Młodziczek na rok 2012 przypadł zespołowi Małopolska I w składzie: Anna Michalik (Grot Zabierzów), Wiktoria Malik (Dąbrovia) i Justyna Nicieja (Sokole Oko Zawadka). Tytuł Drugiego V-ce Mistrza Międzywojewódzkiego Młodziczek za zdobycie miejsca trzeciego zdobył zespół Małopolska II w składzie: Zuzanna Kulig (Grot Zabierzów), Katarzyna Krawczyk (Płaszowianka), Justyna Korzeniowska (Sokole Oko Zawadka). Zespół ULKS Grot Zabierzów w składzie: Ewa Ramut, Aleksandra Kozień i Urszula Korzonek zajął miejsce czwarte, zaś zespół Małopolska III w składzie którego wystąpiła Katarzyna Stachowicz – miejsce 7.

Młodzicy Grota Zabierzów (zespoły pierwszy oraz drugi) zajęli odpowiednio miejsca 10. i 11. w tej rywalizacji – również dostarczając cennych punktów do rankingu.

Młodzicy starsi (rocznik 1997) indywidualnie zajęli miejsca: 5. – Jakub Dudek, 6. – Krystian Molenda oraz 7. – Piotr Ziębiński. Zespół Małopolska I w składzie: Maciej Matejko (Zamek Suski), Jakub Dudek i Krystian Molenda (obaj Grot Zabierzów) zdobył medal srebrny i tytuł V-ce Mistrza Międzywojewódzkiego Młodzików na rok 2012. Zespół Małopolska II, w składzie którego wystąpił w roli lidera Piotr Ziębiński (Grot Zabierzów) zajął miejsce trzecie i uzyskał tytuł Drugiego V-ce Mistrza Międzywojewódzkiego Młodzików.

Liczny udział i wysokie punktowane miejsca zawodników Grota przyczyniły się do zwycięstwa Małopolski nad Podkarpaciem, zaś naszemu klubowi zapewniły laur pierwszeństwa w rankingu makroregionu południowo-wschodniej Polski.

Polecamy

nasz kanał YouTube

Szukaj na stronie