Łucznicy Grota Zabierzów na fali

01-10-2012

W ostatni weekend września młodzi łucznicy Grota Zabierzów uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Łuczniczym o Puchar Gór Stołowych i Finale Ogólnopolskiej Ligi Młodzików w Ścinawce Średniej. Seniorki kończyły sezon na torach otwartych w Teresinie – Pucharem Polski oraz Drużynowymi Mistrzostwami Polski. Na obu imprezach odnieśli znaczące sukcesy.

W sobotę, 29.09.2012 r. młodzicy Grota rywalizowali w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Gór Stołowych. W kategorii wiekowej młodzik Anna Michalik zajęła 2 miejsce, czwarte – Zuzanna Kulig oraz 6 – Ewa Ramut. Aleksandra Kozień oraz Urszula Korzonek zajęły miejsca 20 i 21 odpowiednio. W młodzikach starszych Jakub Dudek zdobył Puchar Gór Stołowych, trzecie miejsce zajął Krystian Molenda, zaś wysokie piąte – Piotr Ziębiński. W młodzikach młodszych nasz jedyny reprezentant – Jakub Królas – sklasyfikowany został na miejscu 20.

Niedzielne strzelania to rywalizacja w Finale Ogólnopolskiej Ligi Młodzików. Występowały w niej tylko młodziczki, które w eliminacjach przeprowadzanych przez cały sezon letni sklasyfikowane były na miejscu 5 na 19 zgłoszonych drużyn. W Finale początkowe serie na długich odległościach nie były udane i w połowie zawodów nasze dziewczęta zajmowały miejsce 7. Jednak w strzelaniach na odległościach krótkich zabierzowianki zaprezentowały się rewelacyjnie, sukcesywnie odrabiając straty. Ostatecznie zespół w składzie: Anna Michalik, Ewa Ramut, Zuzanna Kulig i Aleksandra Kozień  awansował na wysokie 4 miejsce w Polsce, wynagrodzone pucharem. Na ten końcowy sukces drużyny zapracowały również, startujące w eliminacjach, ich koleżanki: Aleksandra Mitońska i Urszula Korzonek. Zwyciężyły młodziczki UKS Talent Wrocław przed LKS Łucznik Żywiec i KŁ Chrobry Głuchołazy.

W tych samych dniach w Teresinie seniorki rozgrywały ostatnią, piątą rundę Pucharu Polski. Sukces klubowi zapewniła Karina Lipiarska, pokonując w finale Agatę Bulwa z Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska (6:2). Agata Stanieczek sklasyfikowana została na miejscu 16, zaś Elżbieta Hess i Katarzyna Anioł na miejscach 20 i 21 odpowiednio. W kategorii seniorek w końcowej klasyfikacji Pucharu Polski 2012 zwyciężyła Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec), a wśród seniorów – Rafał Dobrowolski (Stella Kielce).

W niedzielę nasze seniorki rywalizowały w ostatniej rundzie Ekstraklasy – Drużynowych Mistrzostw Polski. Pokonały one UKS Nowy Marymont w stosunku 179:202 i uległy Drużynowemu Mistrzowi Polski – LKS Łucznik Żywiec 204:195, zajmując ostatecznie miejsce II w tej rundzie. Ich udany niedzielny start pozwolił im awansować na medalowe, trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Polski. Zdobywczyniami brązowego medalu i tytułu II-go v-mistrza Polski są: Karina Lipiarska, Agata Stanieczek, Katarzyna Anioł i Elżbieta Hess. W trakcie sezonu wspomagane były przez ich koleżanki – Karolinę Szajnowską i Adriannę Kawa. W śród kobiet zwycięzcami zostały łuczniczki Łucznika Żywiec, a wśród mężczyzn łucznicy Stelli Kielce.