Złoty Liść Jesieni dla Grota Zabierzów

07-10-2012

Tradycyjnie w Kielcach młodzi łucznicy kończą sezon na otwartych torach Stelli – klubu zasłużonego dla polskiego łucznictwa, którego wychowankami są wielokrotni mistrzowie, m.in. Rafał Dobrowolski, halowy wicemistrz świata (2009), dwukrotny reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich (Pekin 2008 – 1/8 finału indywidualnie i ćwierćfinał drużynowo; Londyn 2012 – 9 miejsce indywidualnie). Ponad 150 uczestników reprezentujących 20 klubów praktycznie z całej Polski wzięło udział w corocznych zawodach skierowanych do dzieci i młodzików – Złoty Liść Jesieni.

Barwy regionu w zawodach tych reprezentowała ośmioosobowa ekipa młodych łuczniczek i łuczników Grota Zabierzów: w kategorii młodziczek – Anna Michalik i Zuzanna Kulig, w kategorii młodzików – Krystian Molenda, Jakub Dudek i Piotr Ziębiński, w kategorii dzieci – Aleksandra Dudek, Paulina Natoń i Arkadiusz Bazgier.

Był to kolejny udany start Zabierzowian w tym roku. W klasyfikacji zespołowej łuczniczki i łucznicy Grota zdecydowanie pozostawili w pokonanym polu pozostałe ekipy, zdobywając pierwsze miejsce i okazały puchar. Przypomnijmy, iż równo rok temu nasi zawodnicy wracali z Kielce bez medali, drużynowo zajmując miejsce 4.

Indywidualnie w kategorii młodzików nasi zawodnicy zdominowali zawody – pierwsze miejsce zajął Krystian Molenda, na drugim zameldował się Jakub Dudek. Do ostatnich strzał decydowały się losy miejsca 3. Ostatecznie Piotr Ziębiński zajął miejsce 4, niewiele ustępując zawodnikowi gospodarzy.

W kategorii młodziczek na czwartej pozycji zakończyła zawody Anna Michalik, a 6. miejsce zajęła Zuzanna Kulig.

W kategorii dzieci wśród dziewczynek brązowy medal zdobyła Aleksandra Dudek, zaś Paulina Natoń zajęła wysokie 8 miejsce. Wśród chłopców Arkadiusz Bazgier zajął również miejsce ósme.

W ocenie trenera był to kolejny udany start jego zawodników zamykający obfity w wydarzenia i sukcesy rok 2012. Teraz czas na zasłużony odpoczynek, nadrobienie zaległości w szkole, a w miesiącu grudniu rozpoczynamy przygotowania do nowego sezonu – początkowo w hali, a później na torach otwartych – oby z podobnymi sukcesami jak w roku bieżącym.